"Faceci to świnie!". Nastolatka dobitnie o tym, dlaczego mężczyźni zasłużyli sobie na takie miano

Na całym świecie nie brakuje kobiet, które twierdzą, że "faceci to świnie". Jak to rozumieć? Młoda Amerykanka postanowiła wyjaśnić raz na zawsze, skąd takie złe mniemanie o mężczyznach - i nie ma dla nich litości.

Destiny jest młodą kobietą, która na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji postanowiła wyjaśnić w serii postów na Twitterze, dlaczego uważa, że "faceci to świnie".

Amerykanka nie chce obrażać płci przeciwnej, ale w dosadny sposób wytyka im błędy i podejście do kobiet, które sprawia, że te mają o nich takie, a nie inne zdanie. Jej spostrzeżenia stały się hitem w sieci - choć nie wszyscy się z nią zgadzają.

"Kobiety powinny zachować ten widok dla wyobraźni"

17-latka zaczęła swój wywód od wytknięcia mężczyznom hipokryzji związanej z tym, w co ubierają się kobiety. Według niej, kiedy zakładają ubrania odkrywające sporo ciała, słyszą od płci przeciwnej, że robią źle, bo "powinny zachować ten widok dla wyobraźni". Dla Destiny to sprzeczność, bo nie rozumie, dlaczego panie nie mogą eksponować swojego ciała, a mężczyznom wolno sobie wyobrażać, "co mają pod ubraniem".

Nastolatka oburza się też na podwójne standardy mężczyzn, którzy z jednej strony marzą o "zawsze chętnej" i gotowej na wszelkie eksperymenty w sypialni partnerce, a z drugiej obrażają te, które są aktywne seksualnie i się z tym nie kryją.

Nie jest w stanie zrozumieć też tego, że wiele kobiet pyta swoich partnerów o to, czy nie mają nic przeciwko, by założyły coś mocno odkrywającego ciało. Dla niej mężczyźni, którzy tego oczekują, czy wręcz się domagają, są niepewni siebie i chcą za bardzo kontrolować swoje partnerki.

"Bardziej szanujecie siebie nawzajem niż nas"

Wytyka im też inne "grzechy":

Nie rozumiecie, że kobiecie w jakiejś sytuacji należy się szacunek, dopóki nie powie się wam, "a co, gdyby to była twoja matka, siostra czy babcia"
Potraficie dosłownie napastować kobietę, żeby dała wam swój numer telefonu. Chyba, że powie, że ma chłopaka. Bo bardziej szanujecie siebie nawzajem niż nas

W sumie Destiny znalazła aż 18 kwestii, które sprawiają, że kobiety narzekają na mężczyzn. Co sądzą o nich ich "bohaterowie"? Zdania są podzielone.

Jedni nadal nie czują się winni:

Kobiety mogą nosić, co chcą. Ale niech nie narzekają potem, że to przyciąga niewłaściwych mężczyzn
Nie, żebym tego nie szanował, ale może w takim razie powinnaś zostać lesbijką?

A inni wstydzą się za to, jak potrafią się zachowywać ich koledzy:

Ubieraj się w to, co chcesz. To mężczyźni dają ciała w tym temacie pokrzykując na kobiety z samochodu i rzucając im te "obcinające z góry na dół" spojrzenia

Kobiety raczej zgodnie przyznają, że hipokryzja mężczyzn to dla nich problem. Jeden z nich w komentarzach pod postem Destiny postanowił dać im "złotą" radę" "zadawajcie się tylko z tymi dobrymi". Gdyby tylko to było takie proste...

Co sądzicie o jej argumentach - zgadzacie się, czy uważacie, że przesadza i "wkłada wszystkich do jednego worka"? Czekamy na komentarze.

Zobacz też:

Zaczął obrażać modelkę podczas lotu samolotem, więc nie pozostała mu dłużna. "Przesadziła"?

Polski uniwersytet promuje kierunek nagim męskim torsem. "Mało chętnych, że gołą klatą trzeba zachęcać"

Dlaczego przechwalamy się na temat seksu? Seksuolog: "Kiedy mężczyzna się przechwala, to jest brany za bardziej atrakcyjnego. Kiedy kobieta - traktuje się ją jako puszczalską"

Więcej o: