Myślisz, że sztuczne rzęsy są jednorazowe? Huda Beauty pokazuje, jak je szybko i łatwo wyczyścić

Sztucznych rzęs nie musisz wyrzucać tuż po imprezie. Jeśli umiesz o nie dbać, mogą posłużyć ci naprawdę długo. Huda Kattan z Huda Beauty pokazuje, jak łatwo usunąć z nich tusz i klej.

Sztuczne rzęsy przenoszą makijaż na zupełnie inny poziom - z nimi wydaje się on bardziej spektakularny i dopracowany. Wiadomo, że po przyklejeniu wybranego modelu, rzęsy należy wytuszować, żeby te sztuczne nie odróżniały się zbytnio od naturalnych. Po użyciu sztuczne rzęsy aż kapią od maskary i kleju, a większość z nas nie wie, jak je wyczyścić - szybko, a jednocześnie delikatnie, tak, żeby ich nie zniszczyć.

Więcej - produkty do paznokci, które pokochały Polki!

Delikatnie, ale skutecznie

Z pomocą przychodzi Huda Kattan, vlogerka urodowa i właścicielka marki kosmetyków Huda Beauty, które można już kupić w internetowym sklepie Sephory.

Na udostępnionym na Instagramie filmiku widać rzęsy, na których są jeszcze pozostałości kleju i tusz. Wizażystka usuwa klej pęsetą. Później namacza płatek kosmetyczny w płynie micelarnym. na płatku umieszcza rzęsy i przykrywa je drugim płatkiem zwilżonym płynem. Po 30 sekundach Huda wyjmuje rzęsy, kładzie je na czystej stronie płatka i, przytrzymując pęsetą, usuwa resztki tuszu patyczkiem kosmetycznym. Czyste rzęsy zostają umieszczone w pudełku tak, żeby nie uległy odkształceniom.

A jak wy czyścicie sztuczne rzęsy na pasku? Macie jakieś lepsze metody? Podzielcie się w komentarzach!

Zobacz – produkty wzmacniające rzęsy! Top kosmetyki w dobrej cenie

To też może cię zainteresować:

kosmetyki Huda Beauty

Kilka pytań o przedłużanie rzęs - czego jeszcze nie wiecie?

Więcej o: