Fanka makijażu odkryła, że klocki Lego przydają się do pielęgnacji pędzli. Zastąpią gadżety z drogerii

Pielęgnacja pędzli bywa uciążliwa. Najpierw mycie, potem suszenie w takiej pozycji, żeby włosie nie odkształciło się, ani nie zaczęło odklejać. W niektórych czynnościach mogą pomóc jednak kosmetyczne gadżety lub ich kreatywne zamienniki.

Czyszczenie pędzli do makijażu to konieczność. Drobnoustroje i bakterie na nich zgromadzone mogą pogorszyć stan naszej cery tak, że żaden makijaż nie będzie wyglądał na niej dobrze.

Niektóre produkty do makijażu bywają jednak trudne do zmycia. Czyszczenie pędzla z długotrwałego podkładu czy cieni w kremie jest uciążliwe i czasochłonne. Niektórzy posiłkują się w tym wypadku specjalnymi rękawicami czy płytkami z tarką. Co jednak zrobić, kiedy nie masz takiej pod ręką?

Zamiast rękawicy

Jedna z użytkowniczek Reddita udostępniła zdjęcie, na którym widać, jak myje pędzle za pomocą zielonej płytki konstrukcyjnej LEGO.

Klocki mają wypustki obecne również w profesjonalnych rękawicach myjących. To dzięki nim środki do czyszczenia pędzli lepiej się pienią i usuwają nagromadzony brud. Wystarczy po prostu przesuwać po nich namydlone włosie.

Myjąc pędzle w ten sposób warto to jednak robić delikatniej niż w wypadku specjalnych myjek, które zazwyczaj są gumowe i elastyczne, więc włosie nie jest aż tak podatne na uszkodzenia.

Ludzie komentujący post docenili jeszcze dodatkowe zalety płytki Lego - uznali, że schnie ona znacznie szybciej niż rękawica do czyszczenia i jest bardziej trwała.

To też może cię zainteresować:

Ludzie zachwycają się tą "metamorfozą". Ale co w niej takiego niezwykłego? [ZOBACZ ZDJĘCIE]

Jaki jest najbrzydszy kolor świata? To proste, w skali Pantone to 448 C

Więcej o:
Skomentuj:
Fanka makijażu odkryła, że klocki Lego przydają się do pielęgnacji pędzli. Zastąpią gadżety z drogerii
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX