L'Oreal rozpoczął współpracę z Balmain, której efektem są pomadki w nietypowych dla kosmetycznej marki kolorach

Do tej pory w gamie pomadek L'Oreal dominowały róże i czerwienie. Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny Balmain, postanowił wprowadzić do tej palety trochę szaleństwa.

Kosmetyczna współpraca marek Balmain i L'Oreal zaowocowała kolekcją matowych pomadek, których premiera planowana jest na wrzesień 2017 roku. Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny marki, już pochwalił się pierwszymi projektami. Choć w kolekcji znajdą się charakterystyczne dla L'Oreal róże, fanki nietypowego makijażu doczekają się także odważnych fioletów i głębokich zieleni.

Must-have?

Jak na razie najbardziej pożądanym kolorem kolekcji okazał się być głęboki, matowy fiolet. Wśród wszystkich odcieni pomadek to on doczekał się najwięcej polubień na instagramowym profilu Balmain (ponad 34 tysiące).

Tuż za nim uplasowało się różowe złoto (ponad 31 tysięcy polubień). Najmniej zainteresowania budziła zieleń (ponad 28 tysięcy polubień).

Olivier zdradził, że tworząc kolekcję, inspirował się siostrami Kardashian, Rihanną, a także Rosie Huntington-Whiteley.

Nie dla każdego

Niestety jednak, kolekcja będzie limitowana. Oprócz tego do kupienia będzie tylko w wybranych miejscach. Wiadomo, że trzy odcienie mają być dostępne w specjalnych opakowaniach-medalionach, które będą sprzedawane wyłącznie w butikach Balmain.

To pierwsza współpraca domu mody Balmain z marką kosmetyczną. choć ma on już na koncie współpracę z firmą odzieżową H&M. Pytany o to, czemu zdecydował się na współpracę z marką L'Oreal, Olivier wyjaśnił:

- L'Oreal Paris i Balmain podzielają tę samą wizję silnej kobiecości i mają ten sam cel, którym jest dodawanie kobietom siły i dawanie im różnorodnych sposobów na wyrażenie siebie. 

To też może cię zainteresować:

Szminka idealna dla każdego i Photoshop w proszku. Wakacyjne nowości, które warto kupić latem

Droższa sieciówka H&M kontra droższa sieciówka Zary. Co w jesiennych kolekcjach?

Więcej o: