Nabawiła się paskudnej infekcji, mogła stracić wzrok. Wszystko przez brudną szczoteczkę. "Myjcie pędzle!"

Katie przyznała, że dba o swoje pędzle i gąbeczki do makijażu. Nigdy nie pomyślała jednak, żeby dezynfekować spiralkę do brwi. Przez bakterię, która się na niej znajdowała, dziewczyna mogła stracić wzrok.

Kiedy Katie Wright z Austin poczuła w okolicach brwi grudkę, uznała, że musi ją wycisnąć. Po usunięciu stwardnienia jej skóra zaczęła się zachowywać dziwnie - zainfekowane miejsce spuchło i intensywnie piekło. Po ośmiu godzinach nieustającego bólu, Katie udała do szpitala.

Całkowita zmiana w dwie doby

Lekarze wyjaśnili jej, że rozdrapana grudka nie była zwykłym pryszczem, tylko wykwitem wywołanym przez bakterię gronkowca złocistego. Po otrzymaniu recepty na antybiotyki, dziewczyna podzieliła się swoimi zdjęciami oraz opisem zdarzenia na Facebooku. Zdjęcie przed rozwinięciem się infekcji oraz w jej trakcie dzieli zaledwie 48 godzin.

Wystarczy mała ranka

Gronkowiec złocisty jest bardzo szybko rozprzestrzeniającą się i niebezpieczną bakterią odporną na wysokie temperatury i większość antybiotyków. Gronkowiec może dostać się do skóry nawet przez małą rankę. Oprócz czyraków, bakteria rozprzestrzeniająca się bakteria może spowodować prawdziwe spustoszenie w organizmie. Katie wyjaśniła, że szybka reakcja lekarzy uchroniła ją przed groźnymi powikłaniami, w wyniku których mogła nawet stracić wzrok. Lekarze powiedzieli, że bakteria, ze względu na miejsce, w którym się znajdowała, mogła zaatakować oczy i mózg dziewczyny.

"Myjcie pędzle"

Według Katie do zainfekowania gronkowcem przyczynił się brudna spiralka do wyczesywania brwi:

- Zawsze dbam o to, żeby mieć umyty beauty blender i pędzle do twarzy, ale nigdy nie pomyślałam, żeby zdezynfekować spiralkę do brwi.Jeśli nosisz makijaż PROSZĘ, nie pomijaj tego kroku w myciu pędzli. To niewiele roboty, a pomoże ci uniknąć bolesnej infekcji.

To też może cię zainteresować:

Pędzle do makijażu - jak często i czym należy je czyścić?

Sposoby czyszczenia pędzli do makijażu

Więcej o: