Nocna Straż ubiera się w... Ikea. Firma błyskawicznie zareagowała na trik projektantki kostiumów z "Gry o tron"

Premiera nowego sezonu "Gry o tron" zbiegła się z ujawnieniem zabawnej informacji dotyczącej peleryn Nocnej Straży. Projektantka kostiumów wyznała, że są zrobione z dywaników z Ikea, na co marka - w swoim stylu - zareagowała natychmiast.

Wyglądają, jakby nie myli się od dawna. Ich znakiem rozpoznawczym jest czarny ubiór - łącznie z futrzanymi pelerynami, które właśnie znalazły się w centrum zainteresowania internautów z całego świata.

Wszystko za sprawą Michele Clapton, czyli projektantki kostiumów do pierwszych pięciu sezonów "Gry o tron". Na zeszłorocznym spotkaniu w Los Angeles Getty Museum kostiumografka zdradziła, jak wyglądały prace nad strojami dla członków Nocnej Straży.

Wilk w owczej skórze

Okazało się, że futrzane peleryny wyglądające niczym trofea zdarte z wilków to nic innego jak... dywaniki ze skóry owczej z Ikea.

Dywanik z owczej skóry Ludde to podstawa w garderobie członków Nocnej StrażyDywanik z owczej skóry Ludde to podstawa w garderobie członków Nocnej Straży fot. ikea.com

W wywiadzie dla "Time" projektantka potwierdziła tę informację. Wyjaśniła też, jak ekipa od kostiumów, składająca się z 80, a w porywach nawet 100 osób, tworzyła futra dla Nocnej Straży. Każdy z dywaników najpierw był cięty, odpowiednio kształtowany i farbowany. Później doszywano do nich ciężkie, skórzane pasy i zapięcia.

- Chciałam, żeby widzowie dosłownie mogli poczuć zapach tych kostiumów. Futrzane peleryny były woskowane i zamrażane, żeby jak najlepiej pasowały do krajobrazu -  przyznała Michelle.

Mimo że "sekret" o dywanikach ze szwedzkiej sieciówki projektantka zdradziła już rok temu, informacja dopiero teraz trafiła do szerszego grona fanów "Gry o tron".

Krok po kroku

I nie tylko fanów - Ikea postanowiła zareagować na to zainteresowanie i wypuściła własną instrukcję, jak z białego, puchatego dywanika LUDDE kosztującego 159 zł stworzyć pelerynę godną samego Jona Snowa:

Instrukcja wykonania peleryny Nocnej Straży autorstwa pracowników Ikea podbija internetInstrukcja wykonania peleryny Nocnej Straży autorstwa pracowników Ikea podbija internet fot. Materiały prasowe Ikea

W porównaniu z tym, co przeszły dywaniki "grające" w "Grze o tron" instrukcja szwedzkiego giganta jest zdecydowanie mniej brutalna. Czyli w sam raz dla tych, którzy zmagania Nocnej Straży oglądają z bezpiecznego zacisza własnej kanapy...

Zobacz też:

Jak wymawiać nazwę Primark? Brytyjska sieciówka wyjaśnia

Tęczowa swastyka na bluzach i koszulkach. Tak marka odzieżowa chce "odczarować" nazistowski symbol

Maseczki nie są dla facetów? Nic bardziej mylnego. Te dwie przydadzą się każdemu

Więcej o: