'Instagram to pułapka' - blogerka tłumaczy, czemu wstydziła się kasowania niedoskonałych zdjęć

Kiedyś Chessie oceniała swój wygląd na zdjęciach. W końcu zaczęła podchodzić do siebie z dystansem. Wszystko dzięki niedoskonałemu ujęciu, którego zapomniała skasować.

Chessie King to blogerka poruszająca tematy fitnessu, mody oraz podróży. Dziewczyna dba o swój wizerunek, więc często udostępnia na instagramowym profilu zdjęcia, na których pokazuje nowe stylizacje oraz chwali się wysportowaną sylwetką. Ostatnio Chessie stwierdziła jednak, że posunęła się za daleko, jeśli chodzi o stylizowanie zdjęć.

"Instagram to pułapka"

Na swoim Instagramie, King udostępniła zestawienie dwóch zdjęć. Na zdjęciu od lewej jej figura wygląda idealnie - dziewczyna stoi w pozie modelki. Drugie zdjęcie przedstawia śmiejącą się Chessie, jej sylwetka wygląda normalnie, a wyraz twarzy nie kojarzy się z uwodzicielskim. Najpierw King opublikowała "idealne" zdjęcie. Po jakimś czasie dziewczyna przeglądała stare zdjęcia i zauważyła ujęcie, z którego zrezygnowała:

W pewnym sensie poczułam się winna, że usunęłam je i zamieściłam to po lewej. Jeszcze rok temu czułabym się nieszczęśliwa, patrząc na zdjęcie po prawej i skasowałabym je, zapominając, że kiedykolwiek miało miejsce, ale dzisiaj przypomina mi ono o tym, że Instagram może być pułapką, zmuszającą do bycia idealnym.

Chessie uznała, że zdjęcie po prawej przypomina jej radosny moment. Jej przyjaciółka opowiedziała wtedy dobry dowcip, z którego dziewczyna nie mogła przestać się śmiać. King uznała, że podoba jej się to zdjęcie: "Oświetlenie nie jest twarzowe, moje ciało nie jest ustawione jak trzeba, kąt też nie jest najlepszy, ale to wciąż jestem ja". 

"Nie jesteśmy Barbie"

King przypomina, że zdjęcia nie zawsze muszą być idealne. W końcu są one też świadectwem miłych chwil. Według niej nie powinno odrzucać się tych niedoskonałych zdjęć, ponieważ jest to równoznaczne z nieakceptowaniem siebie. Wygląd zmienia się w różnych sytuacjach - w tym, że ciało nie zawsze wygląda idealnie, nie ma nic złego:

Jeśli zobaczysz swoje zdjęcie, na którym jesteś źle oświetlona czy pozujesz pod nietwarzowym kątem, po prostu przypomnij sobie jak piękna jesteś. Przypomnij sobie też, jak piękna jesteś i że możesz wyglądać inaczej. Nie jesteśmy lalkami Barbie, które zawsze wyglądają dobrze. Jesteśmy stworzeni do tego, żeby być w pełni ludźmi, którzy mają zawsze czuć się dobrze.

To też może cię zainteresować:

Była wziętą modelką i jadła 500 kcal dziennie. Znalazła szczęście, gdy odcięła się od świata mody

"Ile on ma lat?" - piszą ludzie pod jego zdjęciami. Polski Wiking postarzył się, żeby zdobyć popularność

Bielizna od Victoria's Secret to legenda. Na czym polega fenomen tej marki?

Więcej o: