'Nienawidzę przysiadów' - mówi trenerka i pokazuje, jakimi ćwiczeniami rzeźbić pupę

Madalin ma perfekcyjną pupę, choć przysiadów unika jak ognia. Twierdzi, że w treningu jak najbardziej można omijać ćwiczenia, których się nie lubi, ponieważ świetne efekty można uzyskać różnymi metodami.

Madalin Giorgetta Frodsham to 28-letnia trenerka fitness, którą obserwuje na Instagramie 385 tysięcy osób. Madalin może pochwalić się perfekcyjną figurą, przede wszystkim jędrną i kształtną pupą. Ku zdziwieniu jej fanów, trenerka nie cierpi przysiadów. Uważa, że pomijając to ćwiczenie w swoim planie treningowym, niewiele traci:

Oczywiście przysiady to niesamowite i złożone ćwiczenie i oczywiście nie powinno się go lekceważyć, ale ja nienawidzę ich robić, więc po prostu nie robię. Na szczęście dla mnie, przysiady nie są jedynym ćwiczeniem rzeźbiącym pupę!

Ulubione ćwiczenia

Trenerka często publikuje na Instagramie krótkie filmiki, na których pokazuje, jak wykonywać ćwiczenia na tę partię ciała. Wśród ulubionych ćwiczeń poprawiających wygląd pośladków trenerka wymienia: hip thrust, czyli unoszenie bioder z plecami umieszczonymi na podwyższeniu (Madalin często robi to z obciążeniem na biodrach), glute bridge, czyli wypychanie bioder w pozycji leżąc na ziemi, odwodzenie nogi w tył z obciążeniem oraz ćwiczenia z taśmą oporową (np. chód bokiem z taśmą na wysokości kolan lub kostek).

Więcej kalorii, mniej cardio

Madalin twierdzi, że istnieje tak duży wybór ćwiczeń, że nie trzeba męczyć się wykonywaniem tych, których się nie lubi: "Pamiętajcie, efekty są widoczne dzięki konsekwencji, oddaniu i sprytnemu ćwiczeniu. Ćwiczcie sprytnie, nie ciężko!". Efekty treningów Madalin zauważyła, gdy zamieniła cardio na trening siłowy. Trenerka nie poleca również restrykcyjnych diet - sama jadła kiedyś nie więcej niż 800 kilokalorii dziennie, a pozytywne zmiany w swojej sylwetce zauważyła dopiero wtedy, gdy zwiększyła liczbę kilokalorii do 2300 na dzień.

Dobry plan

Madalin ćwiczy według 6-dniowego planu treningowego. Swoje ćwiczenia podzieliła na trzy rodzaje. Pierwsze to te, które wymagają wiele wysiłku (wykroki i zakroki z obciążeniem, martwe ciągi), a między nimi musi być od trzech do czterech dni przerwy. W swoim planie treningowym trenerka uwzględniła też ćwiczenia o średniej intensywności, między którymi robi przerwę od 2 do 3 dni. Mowa tu m.in. o wypychaniu bioder w pozycji leżącej i odwodzeniu nóg. Między trzecią grupą - ćwiczeniami najlżejszymi wymagany jest dzień odpoczynku. Najczęściej są to ćwiczenia z taśmą oporową.

To też może cię zainteresować:

'Ten, kto mnie pokocha, nie zrobi tego za wygląd' - makijażystka pisze o swoim życiu z zezem

"Ile on ma lat?" - piszą ludzie pod jego zdjęciami. Polski Wiking postarzył się, żeby zdobyć popularność

Bielizna od Victoria's Secret to legenda. Na czym polega fenomen tej marki?

Więcej o: