Wypowiedziała publiczną wojnę trądzikowi. Pokazała zdjęcia przed i po - metamorfoza jest spektakularna

22-letnia Kali Kushner z Ohio do walki z trądzikiem, zdecydowała się użyć skutecznego, ale bardzo niebezpiecznego leku. Na Instagramie pokazała swoją codzienną walkę z trądzikiem i efekty kuracji.

Kali od zawsze zmagała się ze zmianami skórnymi, ale kiedy w wieku 19 lat zaatakował ją trądzik, przekonała się, że dotychczasowe problemy z cerą to był po prostu "pryszcz". Przez trądzik twarz Kali zmieniła się nie do poznania. Jej cera pokryła się grudkami i krostkami, które razem tworzyły ogromne czerwone placki.

Z powodu choroby Kali nie miała bujnego życia towarzyskiego, a z domu nie wychodziła bez grubej warstwy makijażu. W rozmowie z Daily Mail opowiada:

Bez makijażu nie ruszałam się z domu. Bez niego czułam się goła.

22-latka walczyła z trądzikiem różnymi sposobami i przetestowała prawie wszystkie możliwe metody na pokonanie uciążliwej choroby. Bezskutecznie. Stan jej cery tylko się pogarszał, a trądzik nie odpuszczał i dalej tworzył bolesne rany oraz pęcherze na jej buzi.

Na walkę z trądzikiem wydałam mnóstwo pieniędzy, ale nic nie chciało działać.

W końcu Kali zdecydowała się sięgnąć po ostateczność. Dermatolożka przepisała jej doustny środek bazujący na izotretynoinie (więcej o izotretynoinie, jej skuteczności i niebezpiecznych skutkach ubocznych przeczytasz TUTAJ), substancji stosowanej powszechnie w leczeniu uciążliwych form trądziku. Z jakim efektem?

Nic za darmo

Trądzik zaczął odpuszczać, lecz skutki uboczne stosowania leku dały o sobie znać. Kali miała wysuszoną skórę, łzawiły jej oczy i doskwierał jej ból pleców. W efekcie 22-latka zrezygnowała ze stosowania leku.

I chociaż kondycja jej cery znacznie się poprawiła, trądzik nie przeszedł całkowicie. Pomimo tego Kali zdecydowała, że przez skutki uboczne nie wróci już do stosowania leku bazującego na izotretynoinie, a z chorobą będzie walczyć naturalnymi metodami, m.in. doborem odpowiedniej diety.

Jestem bardzo zadowolona z postępów, które zrobiłam.

Więcej zdjęć Kali możecie zobaczyć na Instagramie, gdzie jej zmagania z trądzikiem śledzi już ponad 23 tys. osób.

Trądzik młodzieńczy

Powodem schorzenia mogą być przede wszystkim zmiany hormonalne, ale również nieodpowiednia dieta i środki kosmetyczne mające niekorzystny wpływ na skórę. Zmiany trądzikowe spowodowane są pojawieniem się łojotoku. W połączeniu z nadmiernym rogowaceniem naskórka gruczoły łojowe zatykają się. W rezultacie na powierzchni skóry następują wykwity zaskórników, grudek i wyprysków. Więcej o przyczynach i sposobach radzenia sobie z trądzikiem przeczytasz TUTAJ.

Izotretynoina - skuteczna i niebezpieczna

Izotretynoina to organiczny związek chemiczny zaliczany do retinoidów, czyli substancji uważanych za pochodne witaminy A. Bywa wykorzystywana w leczeniu niektórych odmian trądziku. Stosowana w nadmiarze jest niebezpieczna i może poważnie uszkodzić wątrobę lub wywołać nieodwracalne zmiany u płodu.

Sprawdź też:

Crocsy znów na wybiegu! Wersję na megaplatformie proponuje Balanciaga. Ktoś to będzie nosił?

Dziewczyna była uzależniona od makijażu. Wyleczył ją z tego dopiero pobyt w szpitalu

Przed tobą wielkie wyjście? Dzięki temu trikowi, twój dekolt będzie wyglądać olśniewająco

Więcej o: