Doczyściła białe trampki tak, że wyglądają jak nowe. Użyła do tego tylko dwóch łatwo dostępnych składników

Ludzie, którzy komentowali zdjęcie butów, uznali, że dziewczyna po prostu pomalowała je na biało, ponieważ na metalowych elementach widać białe kropki. Jak się okazało, na trampkach widoczne były jeszcze resztki zasypki dla niemowląt.

Białe trampki są klasyką sportowej elegancji. Świetnie komponują się z zestawami casualowymi, ale odpowiednio wystylizowane będą dobrym dopełnieniem również bardziej klasycznych strojów. Trampki, które mają być ozdobą stroju, muszą charakteryzować się jednak nieskazitelną bielą. Wydaje wam się, że kupowanie nowych butów co tydzień to jedyne wyjście?

Dwa składniki

Jedna z użytkowniczek Twittera, Sarah Tracey, znalazła sposób na idealne doczyszczenie białych trampek. Dziewczyna zdradziła internautom przepis na prostą pastę czyszczącą składającą się z zaledwie dwóch składników - sody oczyszczonej i płynu do prania zmieszanych w proporcji 1:1,5. 

Najpierw należy opłukać buty wodą. Teraz czas na przygotowaną wcześniej mieszankę - trzeba dokładnie wetrzeć ją w buty przy pomocy szczoteczki do zębów. Potem należy zostawić buty na chwilę, żeby mieszanka miała szansę zadziałać. Kolejnym krokiem jest wypranie butów w pralce. Na koniec Sarah radzi posypać trampki zasypką dla dzieci i pozwolić im wyschnąć. 

Środek z odplamiaczem

Post dziewczyny zyskał 319 tysięcy polubień i 100 tysięcy udostępnień. Ludzie wstawiali zdjęcia swoich doczyszczonych tą metodą trampek. Dopytywali się też o nazwę środka piorącego, którego użyła Sarah. Dziewczyna wyjaśniła, że nie trzeba kupować konkretnego detergentu. Ważne jednak jest to, żeby był on wzbogacony o substancje, które usuwają uporczywe plamy. 

To też może cię zainteresować:

Botki na obcasie jeszcze nigdy nie były tak tanie... Znalazłyśmy uniwersalne modele poniżej 120 złotych

Pora na dzianinę! Obszerne swetry i wygodne sukienki idealne na jesień

Więcej o: