Chłopcy mogą więcej? Ubrał się bardzo nietypowo, żeby udowodnić, że w szkole panuje seksizm

Czy szkolny regulamin jest seksistowski i faworyzuje chłopców? Żeby to sprawdzić nastolatek złamał szkolny dress code i założył wyzywający strój. Reakcja nauczycieli bardzo go zaskoczyła.

Nie raz pisaliśmy o tym, jak "nieodpowiedni" strój wywoływał kontrowersje, czy to w szkole w przypadku 13-letniej Demeter, czy na basenie w przypadku 20-letniej Tori. Bez względu na to, czy waszym zdaniem ich ubiór był faktycznie nie na miejscu, obie historie łączy jedna wspólna cecha - o wyzywający strój oskarżone zostały młode kobiety. Przypadek? Być może, ale ciekawy eksperyment ucznia ostatniej klasy liceum pokazał niestety, że wobec dziewczyn i chłopców obowiązują podwójne standardy dotyczące stroju.

Szkolny eksperyment

Phil Rodriguez w rozmowie z Yahoo powiedział, że postanowił sprawdzić, czy regulamin szkolnego dress codu faktycznie jest seksistowski i faworyzuje chłopców. W tym celu nastolatek specjalnie założył do szkoły dziewczęcą koszulkę, odsłaniającą brzuch i ramiona. Bluzka ewidentnie naruszała regulamin szkoły. Jakie były reakcje nauczycieli? Phil opisał wszystko na Twitterze, gdzie opublikował też zdjęcia swojego niecodziennego stroju.

3 błędy w makijażu ust. Tych pomyłek lepiej nie popełniać. Zobacz, jak omijać je z daleka

Efekt? Jak wynika z relacji Phila na Twitterze, po upłynięciu trzech godzin lekcyjnych nastolatek dostał kilka ostrzeżeń, ale nie były one "specjalnie poważne". Na szóstej lekcji Phil napisał kolejnego tweeta:

To już szósta lekcja i nie dostałem żadnych poważnych uwag, że łamię dress code. Myślę, że mój eksperyment dał jasną odpowiedź.

Podwójne standardy

Phil przyznał, że zazwyczaj dyrekcja szkoły mówi, że "nieodpowiedni" strój dziewczyn rozprasza chłopców podczas zajęć.

Tyle, że nikt nigdy nie zapytał mnie, jak sposób ubierania się moich koleżanek wpłynął na moją edukację.

I dodaje:

Kiedy byłem ubrany w kusą koszulkę, większość koleżanek podziwiała mnie za odwagę. Paradowałem w koszulce pod nosem nauczycieli i nic się nie stało (...) Mój strój był odbierany przez nich jako forma żartu (...) Nie dostałem żadnej nagany.

Nastolatek rozczarowany zachowaniem nauczycieli i podwójnymi standardami, jakie obowiązują w jego szkole, zdecydował, że nie złoży broni.

Zrobię to jeszcze raz i mam nadzieję, że tym razem wspomogą mnie inni koledzy.

Jakie jest wasze zdanie w kwestii kobiecego i męskiego dress codu? Czy czujecie, że mężczyznom faktycznie pozwala się na więcej luzu? Czekamy na wasze komentarze!

Sprawdź się w QUIZIE: Co TY wiesz o makijażu? Sprawdzi to Red Lipstick Monster

To cię zainteresuje:

Klienci Zary się tego nie spodziewali. Szwacze sieciówki weszli do sklepów i podoklejali dodatkowe metki

Seksowna bielizna na jesień i zimę. Te modele sprawią, że poczujesz się zmysłowo nawet w grubym swetrze