Ta bluzka stała się hitem Instagrama. Kosztuje grosze, bo robi się ją ze... starych rajstop

Na Instagramie nadal trwa moda na DIY, a dziewczyny prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych tutoriali. Ostatnio furorę zrobił ten, który pokazuje, jak zamienić rajstopy w seksowny top.

Tutorial ujął użytkowniczki swoją prostotą. Do zrobienia krótkiej i obcisłej bluzeczki z długim rękawem wystarczą wyłącznie nożyczki i para rajstop. To od ciebie zależy, jakiego będą one koloru i jaki będą miały wzór. W rajstopach należy wyciąć dziurę w miejscu klina - to będzie otwór, przez który przełożysz głowę. Nogawki będą rękawami bluzki - musisz więc odciąć część przeznaczoną na stopy. W "rękawkach" możesz zrobić też dodatkową dziurkę przeznaczoną na kciuk.

Myk na starą koszulkę. Daj jej drugie życie i stwórz oryginalną torbę!


Trick stał się na tyle popularny, że doczekał się na Instagramie własnych tagów #tightstop oraz #tightsastops. Do wykonania "bluzek" dziewczyny bardzo często używają czarnych rajstop, choć popularnością cieszą się też kabaretki - wtedy na taki element stroju należy założyć t-shirt lub top.

Choć taka "bluzka" raczej nie nadaje się do noszenia "solo", założona pod t-shirt, top czy ogrodniczki, może wyglądać interesująco. Co ciekawe, dziewczyny komentujące zdjęcia zamieszczone na Instagramie, pisały, że własnoręcznie zrobiona "koszulka" świetnie sprawdza się podczas... lekcji tańca. Wypróbujecie? 

To też może cię zainteresować:

Candy Girl mistrzynią DIY?

Cała garderoba z chusty plażowej? Ta Brazylijka nauczy was wiązać pareo na dziesiątki sposobów

Więcej o: