Słuchanie muzyki podczas treningu podwaja jego efektywność

Słuchanie muzyki podczas treningu może być nie tylko przyjemnością. Udowodniono również jej wpływ na efektywność ćwiczeń.

Większość osób nie wyobraża sobie treningu bez muzyki. Okazuje się, że bardzo słusznie! Ostatnie badania naukowców z Uniwersytetu w Teaneck z New Jersey dowodzą, że słuchanie muzyki podczas ćwiczeń zwiększa jego efektywność , może mieć również wpływ na większą utratę tkanki tłuszczowej.

W badaniu wzięli udział ochotnicy mający problemy z nadwagą. Przez pół roku, przynajmniej trzy razy w tygodniu mieli oni urządzać sobie intensywne spacery. Jedna grupa ze słuchawkami na uszach, druga bez. Co się okazało?

W "niemuzycznej" grupie uczestnicy stracili w tym czasie średnio 4 kilogramy i 2% tkanki tłuszczowej, natomiast druga grupa, dokładnie dwa razy więcej: średnio 8 kilogramów i 4% tkanki tłuszczowej. Stało się tak najprawdopodobniej dlatego, że muzyka budzi w nas dodatkowe pokłady energii. Jesteśmy w stanie ćwiczyć lepiej i dłużej. Zatem ćwiczenia połączone z ulubioną muzyką motywują nas do działania i odwracają naszą uwagę od dolegliwości związanych z wykonywaniem ćwiczeń. Ciężki, oddech, pocenie się, czy ból mięśni znosimy znacznie lepiej słysząc swoje ukochane utwory muzyczne.

Trudno się z tym nie zgodzić! Wybierając się na trening - nie zapominajcie o słuchawkach!

Wybierz dietę dla siebie! Zajrzyj na: Odważ się

Zobacz też:

W dążeniu do pięknego i zgrabnego brzucha

Więcej o: