Chcesz spalić tkankę tłuszczową? Postaw na poranny jogging!

Jogging to rodzaj aktywności, która dziś staje się coraz bardziej popularna. I słusznie. Najlepiej wybrać jogging poranny, i to taki przed śniadaniem, wówczas tkanka tłuszczowa spalana jest najszybciej.

Jogging nie tylko poprawia sprawność fizyczną i redukuje tkankę tłuszczową, ale daje organizmowi wiele korzyści, wzmacniając układ krążenia, jednocześnie obniża ciśnienie i usprawnia układ oddechowy. To świetny sposób na zdrowy tryb życia.

Jogging jest skuteczną formą zdrowego odchudzania . Nie tylko tracisz zbędne kilogramy, ale dodatkowo, systematyczne bieganie zmniejsza ciśnienie krwi i obniża poziom złego cholesterolu. Gwiazdy już się o tym przekonały. Dziś poranne bieganie jest właściwie rytuałem na rozpoczęcie dnia, niemalże każdej znanej celebrytki. Dlaczego poranne? Bo to właśnie rano, przed śniadaniem - tkanka tłuszczowa spalana jest najszybciej!

Procesy energetyczne w mięśniach zachodzą wówczas łatwiej, poprawia się tolerancja glukozy oraz wrażliwość na insulinę. Zamiast spalania węglowodanych które przyjmujemy wraz ze śniadaniem, możemy od razu szybciej i efektywniej spalać tkankę tłuszczową. Obecne badania zdają się to potwierdzać. Trening aerobowy najlepiej rozpoczynać, gdy zapas glikogenu jest najmniejszy. Skracamy wówczas czas treningu. Najlepszą porą jest właśnie wczesny poranek.

Jeśli jeszcze nie przekonałaś się do biegania - wiedź, że to rodzaj aktywności, którą uprawiać może właściwie każdy (wyjątek stanowią przeciwskazania dotyczące różnych chorób, o tym jednak przestrzegać powinien lekarz, oraz osoby, które mają problemy ze stawami), ale zaczynać należy powoli. Zawsze pamiętaj o rozgrzewce, która przygotuje ciało do ruchu. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem - nie przeciążaj się na początku, a dystans zwiększaj stopniowo. Pamiętaj też o parze wygodnych butów , które będą przeznaczone specjalnie do tego celu. W złych i niewygodnych butach łatwo o kontuzje.

Wybierz dietę dla siebie! Zajrzyj na: Odważ się

Zobacz też:

W dążeniu do pięknego i zgrabnego brzucha

Więcej o: