Pyszna, mrożona kawa z bitą śmietaną to kaloryczna bomba!

Połączenie cukru, kawy, śmietanki, tłustego mleka i lodów w mrożoną kawą to prawdziwa kaloryczna bomba.

World Cancer Research Fundation ostrzega, by uważać z takimi napojami jak mrożona kawa. Połączenie kalorycznych składników jest zabójcze. Mrożona kawa, którą uwielbiamy pić zwłaszcza kiedy robi się cieplej może mieć nawet 500 - 600 kcal!

Regularne picie takiej kawy to nie tylko kilka zbędnych kilogramów, ale również zwiększenie ryzyka zachorowań na cukrzycę, choroby serca, czy nawet raka - podają wyniki badań WCRF.

Wystarczy wyobrazić sobie, że taka kawa może być bardziej kaloryczna niż najbardziej kaloryczny hamburger i wypicie 4 filiżanek w ciągu dnia wyczerpuje aż nadto dzienny limit spożywanych kilokalorii( nie wspominając, że zamiast wartości odżywczej spożywamy cukier i tłuszcz).

Wygląda na to, że klasyczna "mała czarna" sprawdza się nawet w takich przypadkach. Kawa, parzona w ekspresie prawie nie ma kalorii, a już na pewno nie takich, które aż tak by szkodziły. Warto postawić też na kawy z chudym mlekiem. Latte z dodatkiem mleka odtłuszczonego to niespełna 100 kilokalorii, a cappuccino z większą ilością pianki niż mleka tylko około 30 kilokalorii. Pod warunkiem, że pijemy je bez cukru.

Rozpocznij aktywność fizyczną w najmodniejszych ubraniach!

Warto również pamiętać, że poranna kawa nie może wyeliminować najważniejszego posiłku w ciągu dnia, czyli śniadania.

Zobacz też:

Dlaczego tyjemy i nie możemy zrzucić wagi?

Więcej o: