Rok bez lustra, czyli prawdziwy sprawdzian dla kobiety!

Wyobrażacie sobie rok bez lustra? Kjerstin Gruys - nauczycielka socjologii na Uniwersytecie UCLA zdecydowała się na taki eksperyment na rok przed swoim ślubem.

Kobiecych wyrzeczeń może być wiele. Rezygnujemy z jedzenia słodyczy, rzucamy palenie, przechodzimy na dietę... ale która kobieta zdecydowałaby się przez rok nie przeglądać w lustrze?

Kjerstin Gruys - nauczycielka socjologii z Uniwersytetu UCLA złożyła sobie taką właśnie obietnicę przed swoim ślubem. Większość przyszłych panien młodych planuje własny ślub w najdrobniejszych szczegółach. Poszukujemy sukni ze swoich marzeń, idealnej dla siebie fryzury i dodatków. Kjerstin Gruys stanęła przed nie lada wyzwaniem, nie mającym wiele wspólnego ze standardowym planowaniem ślubu.

Pomysł ten zrodził się po przeczytaniu książki "Narodziny Venus". Kjerstin chce w ten sposób pozbyć się ogromnego ciśnienia związanego z idealnym wyglądem, zwłaszcza w trakcie planowania ślubu, kiedy to poczucie własnej wartości chcemy zwiększyć za wszelka cenę. Chce ona walczyć ze złym obrazem własnego ciała , a dzięki temu, że nie będzie korzystała z lusterka, pragnie doprowadzić do większej akceptacji i uznania samej siebie.

Swoją suknię ślubną wybrałam przed rozpoczęciem tej akcji. Patrzyłam w lustro godzinami i nie mogłam pozbyć się krytycznego oglądu samej siebie. Chcę, by dzień mojego ślubu był wydarzeniem najważniejszym dla mnie i mojego narzeczonego oraz naszych najbliższych. Nie chcę skupiać się na tym, czy dam radę do tego czasu zrzucić zbędne kilogramy".

Gruys każdego dnia robi wpisy do swojego bloga, gdzie dokładnie opisuje życie bez lustra. To według niej strajk przeciw próżności.

Kjerstin, mimo rezygnacji z lustra nie zdecydowała się na zrezygnowanie z makijażu. Chociaż niektórzy czytelnicy bloga krytykowali jej decyzję, ona sama ma zamiar nosić minimum makijażu. Kosmetyki, których używa to: róż, tusz do rzęs oraz neutralny cień do powiek. Dzięki temu chce doskonalić swój zmysł dotyku.

Pomysł wydaje się być ekstremalnie trudny , zwłaszcza, że ostatnie badania wskazują na to, że kobiety patrzą w lustro średnio 70 razy dziennie! Według wielu lekarzy, może być to szkodliwe dla naszego zdrowia psychicznego.

Jak oceniacie pomysł Kjerstin Gruys? Zagłosuje w naszym sondażu!

Zobaczcie też:

Czy filiżanka kawy może nas chronić przed rakiem skóry?

Jak oceniacie pomysł Kjerstin Gruys o wytrzymaniu rok bez zerkania w lusterko?
Więcej o: