Edyta Górniak z Jose Carrerasem w roku 1997 i w 2012 - porównaj

Edyta Górniak zaśpiewała z Jose Carrerasem jako dwudziestopięciolatka oraz tuż przed czterdziestką. Jak widać, przemijający czas jest jej wielkim sprzymierzeńcem. Jak ona to robi?!

Gdy Jose Carreras ogłosił, że ponownie przyjeżdża do Polski, od razu można było się spodziewać, kogo zaprosi do duetu - oczywiście Edytę Górniak . Tenor zachwycił się talentem piosenkarki już 15 lat temu, kiedy dał koncert w Teatrze Wielkim w Warszawie. Edyta wystąpiła wówczas u jego boku - wybrał ją spośród 70 rodzimych wykonawców, którzy przysłali mu do przesłuchania swoje nagrania. Głos jak dzwon, urzekająca skromność i wielki wdzięk Górniak zrobiły na Carrerasie ogromne wrażenie. Wspólny występ zaowocował wówczas singlem "Hope For Us" , który przypominamy poniżej:

 

Carreras i Górniak ponownie wystąpili razem 22 kwietnia br. w Ergo Arenie w Sopocie. Artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, a zgromadzona publiczność mogła posłuchać m.in. arii operowych. W duecie z polską gwiazdą Carreras wykonał "All I ask of you" z "Upiora w operze" Andrew Lloyda Webbera (dwa lata temu tenor wyśpiewał go w duecie z Justyną Steczkowską ). Górniak zaśpiewała solo piękną balladę Leonarda Cohena "Hallelujah", a także kultowy już utwór z filmu "Titanic" - "My heart will go on". Gwiazda dodała, że jest to ulubiona piosenka Carrerasa.

Tego wyjątkowego wieczora Edyta Górniak prezentowała się jak prawdziwa diwa. Wprost lśniła w różowej, pięknie wykończonej sukni do samej ziemi z jedwabnego szyfonu (projektu Agnieszki Maciejak ) dopełnionej fryzurą i wizażem w stylu retro (a'la lata 40.).

Gdy popatrzymy na zdjęcia ze spotkania piosenkarki ze sławnym tenorem z '97 roku i sprzed kilku dni, nasuwa się prosty i dość zaskakujący wniosek - Górniak wygląda dużo lepiej jako (prawie) czterdziestolatka niż jako dwudziestopięciolatka. Jak to możliwe? Przecież gwiazdy (i nie tylko one) robią, co tylko mogą, by mimo upływającego czasu znów prezentować się jakby miały 20 lat. A tymczasem przypadek Górniak ukazuje, że nie warto. Dojrzała kobieta może bowiem wyglądać naprawdę przepięknie - zresztą, sami zobaczcie (i porównajcie). Zapraszamy do naszej GALERII .

Kiedy Edyta Górniak wyglądała lepiej?
Więcej o: