Finał 5. edycji Fashion Designer Awards - kto zwyciężył, kto się pojawił oraz co się działo? Dowiedz się!

Zwyciężyły damskie smokingi oraz paryski szyk w stylu YSL. Kolekcje pokazywane w ramach FDA prezentują coraz lepszy poziom!

Z roku na rok polski konkurs dla młodych projektantów - Fashion Designer Awards - zyskuje pod względem organizacji, jakości prezentowanych kolekcji oraz poziomu samej imprezy. W tym roku gala finałowa udała się szczególnie i - co więcej - mogliśmy zobaczyć kilka naprawdę dobrych kolekcji!

Fashion Designer AwardsFashion Designer Awards Fashion Designer Awards/Facebook Fashion Designer Awards/Facebook

Nieźle zaprezentowały się też modele pokazane podczas specjalnego pokazu inspirowanego marką Cisowianka Perlage (partner wydarzenia). To była nasza ulubiona z serii wyrafinowanych sukienek - jej krój nawiązuje do ostatnich linii marki Christian Dior :

Fashion Designer AwardsFashion Designer Awards KAPIF KAPIF

Choć poziom kolekcji pokazanych przez młodych projektantów, jacy znaleźli się w finale FDA , i inspirowanych Paryżem był wyrównany, jury jednogłośnie wybrało zwycięzcę. Został nim awangardowy Serafin Andrzejak . Jego kreacje zaprezentowane na wybiegu oddawały ducha marki YSL , zwłaszcza za czasów życia jej autora, wielkiego Yves Saint Laurent .

Fashion Designer AwardsFashion Designer Awards Fashion Designer Awards/Facebook Fashion Designer Awards/Facebook

Oto, co laureat powiedział w jednym z wywiadów o swojej kolekcji, przygotowanej specjalnie na konkurs Fashion Designer Awards :

Próbowałem przeniknąć przez Paryż za dnia i pod osłoną nocy, stąd moje prace. Paryż zdefiniowany jako modowa instytucja silnych charakterem kobiet w smokingach, z papierosem za dnia, oddających się pracy, oraz miasto erotycznych pokus, w wysmakowany sposób podające nagie ciała na tacy. Czerń to ponoć najlepsze tło dla oczu, jak mawiała Coco Chanel. Nawiązuje do męskiego looku kobiet oraz paryskiej nocy. Konstrukcja to mój konik, pęd ku nowemu, czysta geometria.

Od razu po ogłoszeniu werdyktu rozmawialiśmy z członkinią jury FDA, Edytą Herbuś :

Ten chłopak był bezkonkurencyjny! - powiedziała. - Od początku zainteresował nas swoją osobą, a później tylko potwierdzał swój talent i kreatywność. Obserwowaliśmy go od początku, a o tym, że akurat on zwycięży, zadecydowaliśmy jednogłośnie.

Edyta pojawiła się na gali w jasnopomarańczowej sukience o kroju a la lata 60. od Anny Krzyżanowskiej , w metalicznych szpilkach od DeeZee oraz z oryginalną trójkolorową kopertówką ze skóry, przywiezioną prosto z niedawnego tygodnia mody w Łodzi:

WBF

Inne gwiazdy wieczoru, takie jak Ada Fijał , czy Julia Pietrucha , również postawiły na polskie marki. Fijał wystąpiła w ciekawym stroju z topem odsłaniającym brzuch i cekinową spódnicą do ziemi od Joanny Klimas . Skórzana torebka w beżowym kolorze również pochodzi z atelier projektantki. Pietrucha włożyła zaś dopasowaną białą suknię (trafiła w wyjątkowo modny kolor!) marki Papillon , a dobrała do niej efektowną torebkę od Simple .

Tamara Arciuch , która oglądała pokazy z pierwszego rzędu, postawiła na zagraniczną markę, która ostatnio zadebiutowała w Polsce - Pierre Balmain . Zarówno matowoczarny kombinezon ze złotymi guzikami, jak i ceglasta kopertówka ze skóry to dzieła tej marki. Szpilki pochodzą zaś z butiku Guess .

Na finale Fashion Designers Awards gościła również najpopularniejsza polska blogerka, Julia Kuczyńska, czyli Maffashion . Zaprezentowała się cała w seksownej czerwieni:

MaffashionMaffashion WBF WBF

Więcej zdjęć z wczorajszej gali znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o: