Czerwony dywan na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: parada kreacji od Macieja Zienia oraz męski szyk w damskim wydaniu [DUŻO ZDJĘĆ]

Królowały suknie od Zienia, ale znane reżyserki postawiły raczej na modny męski look. Kto wypadł najlepiej na czerwonym dywanie?

Już od kilku lat stylizacje gwiazd na czerwonodywanową gale zakończenia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (czyli Gdynia Film Festival) przygotowuje Maciej Zień . Tak było i tym razem - większość aktorek, producentek i gwiazd wręczających statuetki wystąpiła w sukniach prosto z atelier projektanta. Grażyna Torbicka miała na sobie "małą granatową" ozdobioną czarną koronką, prosto z kolekcji "Rentgen" na sezon jesień/zima 2013, Małgorzata Pieczyńska włożyła kreację z kremowego jedwabiu z białym motywem uprzęży (z kolekcji "Hurricane" ), w sukni z odważnym dekoltem zaprezentowała się Małgorzata Potocka , a elegancka Grażyna Szapołowska wystąpiła cała w bieli, mając na sobie długą jedwabną suknię prosto z najnowszej kolekcji Zienia .

W nieco bardziej rockowym stylu niż wymienione powyżej gwiazdy zaprezentowała się Joanna Kulig . Wbrew pozorom, ona również miała na sobie projekty Macieja Zienia (z kolekcji "Rentgen" ):

Joanna KuligJoanna Kulig KAPIF KAPIF

Aktorka Katarzyna Zawadzka , która w 2011 roku zdobyła w Gdyni statuetkę za Najlepszy Debiut, miała na sobie długą suknię lekko w stylu boho. W zbliżonym modelu na ostatnim pokazie Zienia zjawiła się Kate Rozz . Kreacja pięknie układała się w ruchu i równie pięknie wyszła na zdjęciach:

Katarzyna Zawadzka.Katarzyna Zawadzka. Kapif Kapif

Nagrodzone na tegorocznym festiwalu reżyserki, czyli Małgorzata Szumowska i Katarzyna Rosłaniec , postawiły na modny tzw. męski look . Szumowska do czarnego jedwabnego topu dobrała proste spodnie, Rosłaniec pochwaliła się zaś oversizową a la smokingową marynarką, którą zestawiła z jedwabnymi spodniami. Jej stylizacja jest jedną z naszych ulubionych z tegorocznej gali wręczenia gdyńskich nagród:

Katarzyna RosłaniecKatarzyna Rosłaniec AG AG

Naszym numerem dwa jest zaś prosty, elegancki i - tak jak w wypadku Rosłaniec - utrzymany w męskim stylu look Agaty Buzek . Bardzo pasuje do urody, wzrostu i osobowości Agaty, a także w swej prostocie jest bardzo szykowny:

Kapif

A jako numer trzeci na naszej liście najlepszych stylizacji z Gdyni ląduje wspomniana już jasna stylizacja Grażyny Szapołowskiej . To się nazywa ponadczasowa klasa!

Grażyna SzapołowskaGrażyna Szapołowska KAPIF KAPIF

Więcej zdjęć z gali kończącej 38. Gdynia Film Festival znajdziecie w naszej GALERII

Zobacz również, jak prezentowały się gwiazdy na zeszłorocznej gali w gdyńskim Teatrze Muzycznym .

Więcej o: