Plejada gwiazd na pokazach Haute Couture w Paryżu. Kto pojawił sie u Diora, Chanel i Versace? [ZDJĘCIA]

Śliczna Olga Kurylenko, jak zawsze stylowa Mira Duma, szykowna Anna Wintour, oryginalna Salma Hayek, a także elegancka Kim Kardashian oraz wiele innych sław!

W Paryżu rozpoczął się wielki tydzień mody Haute Couture - tej najdroższej, najpiękniejszej i najbardziej widowiskowej. Oczywiście do stolicy Francji zjechało z tej przyczyny wiele gwiazd, nie tylko europejskich. Pojawiły się m.in. Kim Kardashian , która nie tylko ogląda kolejne pokazy, ale również w towarzystwie ochroniarzy robi zakupy w luksusowych butikach na Avenue Montaigne, z USA przyleciały też Kate Bosworth i Allisson Williams . Jak zwykle nie zabrakło też słynnych naczelnych, fotografów, krytyków mody, dziennikarzy i miłośników mody. Wymyślnymi stylizacjami zaskakiwała Anna Dello Russo , mistrz obiektywu Mario Testino zdecydował się na półsportową elegancję, a Anna Wintour na klasyczny szyk.

Anna Dello RussoAnna Dello Russo PLV/SIPA/EAST NEWS/PLV/SIPA PLV/SIPA/EAST NEWS/PLV/SIPA

Jeśli chodzi o Dello Russo , czyli ulubienicę największych fashionistów, to jej stylizacja z metką Prada , jaką zaprezentowała na pokazie Diora (powyżej), wzbudziła mieszane uczucia. My zastanawiamy się, czy mamy tu jeszcze do czynienia z ubraniem, czy może raczej... z przebraniem?

Dużo lepiej prezentowały się Kate Boswirth , Olga Kurylenko i Allison Williams . Bosworth zjawiła się u boku męża na pokazie Diora . W pierwszym rzędzie siedziała też gwiazda "Dziewczyn", Allison Williams. Kurylenko zachwyciła zaś elegancką i ultradziewczęcą stylizacją u Karla Lagerfelda , zaś na pokazie nowej kolekcji Rafa Simonsa dla Diora prezentowała nowoczesny glamour :

Olga KurylenkoOlga Kurylenko SIPA/EAST NEWS/PJB SIPA/EAST NEWS/PJB

Jak zwykle bardzo stylowo wyglądały it-girls Miroslava Duma i Elena Perminova . Za to Lady Gaga , gwiazda pokazu Atelier Versace , była - jak to ma w zwyczaju - ekscentryczna, zaś eteryczna LeeLee Sobieski , amerykańska aktorka z polskimi korzeniami, prezentowała się przepięknie cała w pastelach (zachwyciły nas zwłaszcza jej błękitne szpilki, oczywiście od Diora ):

SIPA/EAST NEWS/PJB

Na bardzo oryginalny, wręcz awangardowy wizerunek zdecydowała się Salma Hayek . Na pierwszych pokazach z cyklu Paris Fashion Week Haute Couture zaskoczyła stylizacją dandysa. Męski styl w wydaniu Salmy jest wyjątkowo seksowny!

Salma HayekSalma Hayek GUIBBAUD-ORBAN/ABACA/EAST NEWS/Guibbaud-Orban GUIBBAUD-ORBAN/ABACA/EAST NEWS/Guibbaud-Orban

Jeszcze dziś wieczorem odbędzie się pokaz marki Armani Prive , podczas którego w pierwszym rzędzie zasiądzie sama śmietanka, w tym pewnie sama Cate Blanchett . W ciągu następnych dni gwiazdy zobaczą również najnowsze kolekcje domów mody Elie Saab, Valentino, Jean Paul Gaultier czy Zuhair Murad . O tym, kto pojawi się na prezentacjach, a także o tym, czym zaskoczą topowi projektanci, będziemy was oczywiście informować :-)

Tymczasem zobaczcie zdjęcia z pierwszych pokazów w naszej GALERII

Więcej o: