Kate Moss, Naomi Campbell i Sharon Stone, czyli supermodelki i gwiazdy na gali charytatywnej fundacji amfAR w Brazylii [ZDJĘCIA]

Kate w czerwieni, Naomi w bieli, a Candice w neonowej limonce. Która wyglądała najlepiej?

Fundację amfAR , mającą na celu walkę z epidemią HIV i Aids, założyła m.in. hollywoodzka gwiazda Elizabeth Taylor . Dzięki aktorce fundacja w ciągu pierwszych lat swojego istnienia zdołała zgromadzić wiele milionów dolarów, jakie następnie przeznaczano na badania nad szczepionką bądź lekiem na ten śmiertelny wirus. Po śmierci Taylor w 2011 roku nową twarzą amfAR została Sharon Stone , a za swoje zaangażowanie na rzecz pokonania AIDS została odznaczona podczas ubiegłorocznego XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla , jaki odbył się w Warszawie ( więcej>>> ).

Stone pojawiła się oczywiście na wielkiej gali amfAR, jaka miała miejsce w miniony weekend w Brazylii. Do gorącego Sao Paulo zjechały również supermodelki Kate Moss oraz Naomi Campbell , które również od lat działają na rzecz fundacji. Warto dodać, że amfAR wspiera także pochodząca z polski top modelka, Anja Rubik .

amfar/Facebook

Na uroczystej gali, której niewątpliwymi gwiazdami były koleżanki z branży - Moss i Campbell - nie brakowało również brazylijskich modelek. Zjawiły się jak zawsze piękne Ana Beatriz Barros oraz Izabel Goulart :

amfar/Facebook

Kate i Naomi bawiły się na przyjęciu w towarzystwie projektanta marki Givenchy, Ricarda Tisciego . Brazylijskie modelki nie odstępowały zaś niemal na krok Gabrieli Cadeny , brazylijskiej kreatorki mody. Fundację amfAR wsparła tego wieczoru także piosenkarka Mary J Blige . Gwiazda r'n'b wystąpiła na scenie z krótkim recitalem. Miała na sobie seksowną czerwoną suknię wieczorową od brazylijskiego projektanta Carlosa Miele oraz złote dodatki.

W czerwieni zaprezentowała się również Kate Moss . Ikona modelingu włożyła na tę okazję luźną szyfonową suknię marki Saint Laurent . Dopasowała do niej złotą torebkę w stylu vintage, nie zapomniała też o diamentowej biżuterii oraz błyszczącej czerwonej szmince. Choć opinie na temat stylizacji Moss są podzielone, nam podobało się, że gwiazda postanowiła zaskoczyć, wybierając mocny kolor i wyjątkowo rezygnując z rock'n'rollowej kreacji.

SPLASH NEWS/EAST NEWS/Splash News

Naomi Campbell wybrała zaś białą suknię z bardzo modnymi w tym sezonie frędzlami . Suknia pochodzi z kolekcji marki Givenchy . Natomiast śliczna Candice Swanepoel , która tego wieczoru wyglądała najpiękniej ze wszystkich gości, postawiła na wiosenny kolor - sorbetowa limonkę. Miała na sobie wspaniałą suknię z białym haftem od Valentino . Jako jedyna zdołała nas naprawdę zachwycić.

Zdjęcia z gali amfAR znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o: