Sandra Bullock, Cameron Diaz i Eva Longoria oddały hołd Jane Fondzie. Kto jeszcze pojawił się na uroczystej gali?

Wielka aktorka, która dziś ma już 77 lat, wyglądała wprost doskonale na gali, podczas której odebrała nagrodę za swoje osiągnięcia.

Zdobyła dwa Oscary (aż siedmiokrotnie była nominowana!), kilka Złotych Globów oraz szereg innych ważnych nagród filmowych. Szczyt jej kariery przypada na lata 70. Stworzyła niezapomnianą kreację w kultowej "Barbarelli" , zachwycała w "Czyż nie dobija się koni?" , uwiodła krytyków genialną rolą w "Klute" .

W czwartek wieczorem Jane Fonda , zbliżająca się do 80-tki ikona kinematografii, świętowała w gronie hollywoodzkiej śmietanki. Podczas gali AFI , kiedy to nagradza się największe gwiazdy za ich życiowe osiągnięcia, odebrała gratulacje od samego Michaela Douglasa , od Sally Field , a Cameron Diaz , Sandra Bullock i Eva Longoria chwaliły jej wielki talent wprost ze sceny:

JOHN SHEARER/INVISION/AP/John Shearer

Aktorka, a także ambasadorka marki L'Oreal Paris , która jeszcze tydzień temu zachwycała podczas Cannes Film Festiwal>> , wyglądała nieskazitelnie w eleganckiej czarno-białej sukni wieczorowej od Very Wang i diamentowej biżuterii Chopard :

REUTERS/PHIL McCARTEN

Była w doskonałym humorze, ale nie kryła też wzruszenia. W końcu jej praca w Hollywood trwa już ponad 50 lat! Dobrze, że Jane nareszcie odpowiednio nagrodzono.

JOHN SHEARER/INVISION/AP/John Shearer

Sensacją na gali AFI było wspólne zjawienie się na czerwonym dywanie Catherine Zeta-Jones i Michaela Douglasa . Plotkowano przecież, że para za chwilę się rozwiedzie, że żywią względem siebie wzajemne pretensje, że Catherine ma depresję, a Douglas jest pogrążony w wielkim smutku. A tu zaskoczenie! Zarówno Zeta-Jones, jak i Douglas wyglądali świetnie, a do tego trzymali się za ręce!

DAN STEINBERG/INVISION/AP/Dan Steinberg

Szkoda, że na pozowanie fotoreporterom nie zdecydowały się dwie piękne aktorki - Sandra Bullock i Cameron Diaz . Ta pierwsza miała na sobie dopasowaną sukienkę koktajlową w kolorze kobaltowym, prosto z atelier marki Vionnet . Cameron postawiła zaś na szykowną klasyczną czerń:

FRANK MICELOTTA/PICTUREGROUP/EAST NEWS/Frank Micelotta

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej GALERII >>

Więcej o: