Konferencja 7. edycji Fashion Designer Awards: Joanna Horodyńska jak Diane Kruger, stylowa Ada Fijał, Paulina Sykut z efektowną torbą [ZDJĘCIA]

W tym roku w jury konkursu zasiada redaktor naczelna Lula.pl. Półfinał FDA już w marcu, a werdykt wiosną. Kto zostanie nową gwiazdą polskiej mody?

W eleganckim hotelu H15 w Warszawie odbyła się wczoraj konferencja prasowa z udziałem jurorów i organizatorów konkursu Fashion Designer Awards . W tym roku impreza odbędzie się już po raz siódmy. Dotychczasowymi laureatami FDA byli m.in. Serafin Andrzejak (brał udział w show "Project Runway") oraz Sabrina Pilewicz (jej charakterystyczne torebki noszą wszystkie polskie gwiazdy i blogerki).

W jury w tym roku zasiadają: pomysłodawczyni konkursu, Joanna Sokołowska-Pronobis , oraz Ada Fijał , Agnieszka Maciejak , Joanna Klimas , Lidia Kalita , Paulina Sykut , projektantki marki Bizuu , Tomasz Ossoliński , Joanna Horodyńska , Dorota Williams , Marieta Żukowska , Beata Sadowska , Grażyna Olbrych , Agnieszka Ścibior , Andrzej Foder oraz redaktor naczelna Lula.pl - Natalia Hołownia . Bardzo się cieszymy, że w tym roku poza patronatem medialnym mamy także realny wpływ na zwycięzcę konkursu. Natalia obiecała, że będzie zwracała uwagę na spójność wizji oraz jakość tkanin użytych w zgłoszonych przez kandydatów kolekcjach.

Fashion Designer Awards 2015Fashion Designer Awards 2015 AKPA/ Jury 7. edycji konkursu Fashion Designer Awards AKPA

Tematem przewodnim 7. edycji FDA są "Moods of The Night" czyli nocne nastroje, nocny klimat, wieczorna aura. To daje uczestnikom konkursu duże możliwości oraz pozwala na wielką kreatywność. Jury oczekuje zarówno projektów stricte czerwonodywanowych, jak i seksownych, utrzymanych w buduarowym stylu, a także casualowych, gotowych do noszenia, a Joanna Klimas zaznaczyła, ze chętnie zobaczyłaby też piżamy. Najlepiej męskie!

Fashion Designer Awards 2015Fashion Designer Awards 2015 AKPA AKPA

Najciekawszymi stylizacjami pochwaliły się - oczywiście - Horodyńska i Fijał . Joanna miała na sobie dwuczęściowy granatowy zestaw z geometryczną aplikacją z przodu. To projekt marki Marni z kolekcji Resort 2015 . W zbliżonej kreacji z tym samym motywem wystąpiła ostatnio hollywoodzka aktorka Diane Kruger :

Kruger, HorodyńskaKruger, Horodyńska Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

Z kolei Fijał zaprezentowała wiosenny look. Uwagę zwracały przede wszystkim lawendowa szminka, efektowna nakładka na ucho oraz torebka udająca opakowanie chipsów (z Zary ). Pozostałe części stylizacji Ady to zielone spodnie z kolekcji Anji Rubik dla Mohito oraz wzorzysta bluzka z H&M, a na to wełniany płaszcz.

Ada Fijał, Agnieszka MaciejakAda Fijał, Agnieszka Maciejak AKPA AKPA

Po części oficjalnej jurorzy z uwagą wertowali książkę-album Joanny Horodyńskiej. Styl kilku z obecnych na konferencji osób został w niej omówiony - na przykład Joanny Klimas i Ady Fijał.

Horodyńska, FijałHorodyńska, Fijał Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

Kolejne spotkanie jurorów, podczas którego wybiorą oni półfinalistów konkursu, odbędzie się pod koniec lutego. Za to sam półfinał będzie miał miejsce w marcu w Złotych Tarasach. Gala finałowa planowana jest natomiast na przełomie maja i czerwca.

Zdjęcia z konferencji prasowej 7. edycji Fashion Designer Awards znajdziecie w naszej GALERII >>>

Więcej o: