Premiera opery "Powder Her Face" w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Na scenie Edyta Herbuś, na widowni Monika Olejnik, Kamilla Baar, Kasia Sokołowska [ZDJĘCIA]

Edyta Herbuś w blond peruce, elegancka Olejnik w perłach, Kamilla Baar w kreacji niczym z Hollywood, stylowa Kasia Sokołowska. Tak śmietanka polskich mediów bawiła się w miniony weekend w Operze Narodowej.

Gdy na deskach Teatru Narodowego pojawia się światowej sławy opera, a reżyseruje sam Mariusz Treliński , to od razu wiadomo, że będzie to wielkie wydarzenie kulturalne i towarzyskie. W minioną sobotę do Opery Narodowej ściągnęły gwiazdy mediów, znani dziennikarze, aktorzy i aktorki, reżyserzy oraz biznesmeni. Wszyscy chętni podziwiać sztukę "tylko dla dorosłych", ze scenografią słynnego Borisa Kudlicki . Nie zabrakło Moniki Olejnik i Tomasza Ziółkowskiego, Kamilli Baar z partnerem, Katarzyny Sokołowskiej , Daniela Passenta , Marka Koterskiego , pojawiły się także Magdalena Popławska , Katarzyna Warnke oraz Gosia Baczyńska.

"Powder Her Face" Thomasa Adesa to historia wyzwolonej księżnej, która, jak czytamy na teatrwielki.pl , "zasłynęła" z gorszących ekscesów w trakcie procesu rozwodowego, wszczętego przez jej arystokratycznego małżonka. "Gazeta Wyborcza" podaje z kolei, że pierwowzorem głównej bohaterki była Margaret, księżna Argyll, brytyjska arystokratka, kobieta o nienasyconym apetycie seksualnym. Księżna, pod koniec swojego intensywnego życia, wypowiedziała przewrotne słowa:

Pudle i perły - tylko to jest ważne w życiu.

Do słynnego cytatu nawiązuje plakat promujący operę:

Opera Narodowa, Powder Her FaceOpera Narodowa, Powder Her Face Opera Narodowa Opera Narodowa

Na scenie można było oglądać m.in. tancerkę i aktorkę Edytę Herbuś , prywatnie partnerkę Trelińskiego . Edyta na tygodnie przed premierą opery zamieszczała na swoim Facebooku i Instagramie zdjęcia zza kulis:

Edyta Herbuś, Powder Her FaceEdyta Herbuś, Powder Her Face Edyta Herbuś/Instagram Edyta Herbuś/Instagram

Tuż po premierze artystka towarzyszyła Trelińskiemu na bankiecie. Pozowała m.in. z synem reżysera, Piotrem Trelińskim . Edyta miała na sobie tego wieczoru jedwabną suknie polskiej marki Bohoboco , do której dobrała czarną skórzaną kopertówkę.

Edyta Herbuś, Powder Her FaceEdyta Herbuś, Powder Her Face EastNews EastNews

Więcej zdjęć z premiery opery "Powder Her Face" w reżyserii Mariusza Trelińskiego obejrzycie w naszej GALERII

Zobacz wideo
Więcej o: