Chrzciny księżniczki Charlotte: księżna Cambridge w bieli, królowa Elżbieta w różu, a mały George jak książę William 31 lat temu! [DUŻO ZDJĘĆ]

Siostra księżnej Cambridge, Pippa Middleton, znów wyglądała bardzo stylowo. Ale nie udało jej się odciągnąć uwagi od uroczej Charlotte Elizabeth Diany - to ona była niekwestionowaną gwiazdą dnia.

Brytyjska arystokracja spotkała się w niedzielne popołudnie w pięknym zabytkowym kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham w hrabstwie Norfolk. To tam odbyły się chrzciny małej księżniczki Charlotte Elizabeth Diany , córki księżnej i księcia Cambridge, która przyszła na świat 2 maja tego roku.

Księżniczka Charlotte, księżna Cambridge, Catherine, książę WilliamKsiężniczka Charlotte, księżna Cambridge, Catherine, książę William EastNews EastNews

Pod kościołem zebrał się tłum liczący, jak podaje Sunday Express , ponad 3500 osób . Księżna Cambridge przyprowadziła do kościoła córeczkę w eleganckim zabytkowym czarnym wózku, a towarzyszyli jej mąż, książę William, oraz dwuletni synek George. Mały książę był tego dnia ubrany dokładnie tak, jak jego tata w 1984 roku, kiedy razem z księciem Karolem przyszedł do szpitala odwiedzić księżną Dianę. Lady Di urodziła wtedy księcia Harry'ego.

Chrzciny księżniczki CharlotteChrzciny księżniczki Charlotte Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

Panowie postawili tego dnia na czarne, granatowe oraz szare garnitury, a panie na pastele. Kate Middleton , czyli księżna Katarzyna, miała na sobie prosty kremowobiały płaszczyk, a pod nim koktajlową sukienkę w takim samym kolorze. Zestaw zaprojektowała Sarah Burton , pracująca dla domu mody Alexander McQueen . Uzupełnieniem stroju był szykowny ozdobny toczek od Jane Taylor , biżuteria z białego złota i diamentów marki Mappin & Webb , a także kremowe szpilki z lakierowanej skóry.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Królowa Elżbieta II zdecydowała się na pudroworóżowy elegancki zestaw. Wystąpiła w jedwabnej sukience pokrytej kwiatowym nadrukiem, na którą narzuciła różowy płaszczyk, a zgodnie z etykietą jej głowę zdobił klasyczny kapelusz. Za całość odpowiada projektantka Angela Kelly . Wytworności stylizacji dodały złota broszka, sznur pereł oraz atłasowe białe rękawiczki.

 

Na chrzcinach małej księżniczki nie zabrakło oczywiście państwa Middleton, rodziców księżnej Cambridge, a także Pippy Middleton , siostry Kate, o której zrobiło się głośno tuż po zaślubinach księżnej i księcia Cambridge w 2011 roku. A wszystko z powodu tej sukienki , podkreślającej pewną część ciała. Na niedzielną ceremonię Pippa wybrała kobiecą białą stylizację od brytyjskiej projektantki Emilii Wickstead .

Dużo zdjęć z chrzcin księżniczki Charlotte Elizabeth Diany obejrzycie w naszej GALERII

Partner - materiał

Białe komplety w stylu Kate Middelton

Więcej o: