Caitlyn Jenner pierwszy raz na czerwonym dywanie! Zachwyciła i odebrała nagrodę za odwagę

Donatella Versace skomplementowała stylizację Caitlyn na swoim Instagramie. To ona jest autorką tej pięknej kremowej sukni.

I co ja, do cholery, mam na siebie włożyć? - pytała Caitlyn Jenner na miesiąc przed galą ESPY na swoim Instagramie. Nieważne, we wszystkim będziesz wyglądała pięknie! - odpowiadali jej fani, a ma ich już... prawie 3 miliony ! Ostatecznie Caitlyn wybrała elegancką drapowaną suknię w kolorze kremowej bieli. A zaprojektowała ją dla niej sama Donatella Versace .

Caitlyn Jenner w sukni VersaceCaitlyn Jenner w sukni Versace Instagram/print screen Instagram/print screen

Suknia pochodzi z luksusowej linii Atelier Versace , której największymi fankami są Angelina Jolie i Jennifer Lopez . Szczerze mówiąc, obie gwiazdy wyglądałyby w tej kreacji doskonale. Tak prezentowała się także Caitlyn . Do sukni dopasowała szpilki od Stuarta Weitzmana oraz diamentową biżuterię.

Prestiżowa gala ESPY , w jakiej wzięła udział Caitlyn Jenner, to doroczna impreza organizowana przez popularny kanał telewizyjny ESPY, podczas której honoruje się sportowców indywidualnych oraz drużyny za ich wybitne osiągnięcia. Jedna ze statuetek powędrowała w ręce Jenner. Zaskoczeni? Przypomnijmy więc, że Caitlyn przed niedawną zmianą płci była Bruce'em Jennerem , słynnym amerykańskim sportowcem, lekkoatletą i mistrzem olimpijskim. Choć Bruce zakończył karierę pod koniec lat 70-tych, nagrodę otrzymał dopiero teraz, w 2015 roku, już jako Caitlyn. Ale w końcu jest to nagroda wyjątkowa.

 

Caitlyn odebrała nagrodę im. Arthura Ashe, przyznawaną za wybitną odwagę. Oczywiście chodzi nie tyle o odwagę na polu sportowym, ale tę, jaką gwiazda wykazała się w życiu prywatnym - zmieniając płeć i ogłaszając swoją decyzję publicznie, udzielając ponad 2-godzinnego, bardzo szczerego wywiadu telewizyjnego oraz występując w sesji okładkowej autorstwa Annie Leibovitz dla miesięcznika "Vanity Fair" już jako Caitlyn Jenner.

Tu nie chodzi tylko o mnie, chodzi o nas wszystkich. O to, żebyśmy akceptowali się nawzajem takimi, jakimi jesteśmy. Możemy przejść przez wszystko, jeśli przejdziemy przez to razem - mówiła w swoim przemówieniu.

Z widowni Caitlyn oklaskiwały jej córki ze związku z Kris Jenner - modelki Kendall i Kylie. Zaś zdjęciem zza kulis gali na swoim Instagramie podzieliła się najsłynniejsza celebrytka na świecie, Kim Kardashian , przyrodnia córka Caitlyn.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Czy kogoś oburzył fakt, że nagroda za odwagę trafiła właśnie w ręce Caitlyn Jenner ? Oczywiście, że tak. Niektórzy nie kryją swojej irytacji, zamieszczając pełne gniewu wpisy na Instagramie transseksualnej gwiazdy. Ale można się było tego spodziewać - publiczna przemiana Bruce'a Jennera w kobietę wywołała przecież lawinę kontrowersji. Byłemu sportowcowi zarzucano, że sprzedał swoją prywatność za kilka milionów dolarów oraz status gwiazdy pierwszej wielkości. Caitlyn odpierała te zarzuty, twierdząc, że dopiero teraz, po wyjściu z szafy, może w końcu być sobą. Jej życie nareszcie przestało być kłamstwem. Może warto więc poświęcić prywatność dla wolności i szczęścia. Jak sądzicie?

Więcej zdjęć z gali ESPY 2015 znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o: