Wiemy, kto będzie odpowiadał za wizerunek pierwszej damy Agaty Dudy! To znana polska marka, którą noszą gwiazdy

Jej stałymi klientkami są Magda Mołek, Justyna Steczkowska i Halina Mlynkova. Cenią perfekcyjne wykonanie oraz wysoką jakość tkanin, z jakich słynie marka.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, pierwsza dama Agata Duda , żona prezydenta Andrzeja Dudy, będzie współpracować w zakresie wizerunku ze znaną polską marką Mario Menezi .

Już wcześniej, podczas kampanii wyborczej, Agata Duda występowała w eleganckich sukienkach i zestawach z metką Mario Menezi. Wspólnie ze stylistami marki pierwszej damie udało się stworzyć zgrabny wizerunek eleganckiej kobiety biznesu, prawdopodobnie inspirowany garderobą Claire Underwood z serialu "House of Cards" (wcielała się w nią aktorka Robin Wright). Duda była powszechnie chwalona za swoje modowe wybory - szykowne, ale stonowane; kobiece, ale powściągliwe. Ostatnio skomplementowała ją m.in. producentka Dorota Wróblewska .

Agata Duda, Mario MeneziAgata Duda, Mario Menezi Kolaż Lula.pl/EastNews Kolaż Lula.pl/EastNews

Marka Mario Menezi powstała ponad 20 lat temu. Swoim klientkom oferuje krawiectwo miarowe na najwyższym poziomie w segmencie premium. Materiały, jakie wykorzystuje w produkcji, to wysokogatunkowe muśliny, jedwabie, wełny z alpaki oraz wełny kaszmirowe. Jak czytamy na fanpage'u Mario Menezi na Facebooku , założyciele marki - Dorota i Dariusz Pieniak - kultywują sztukę tradycyjnego włoskiego krawiectwa, które łączy w sobie element wysublimowanego smaku, włoskiej finezji oraz koncentracji nad detalem.

marka Mario Menezimarka Mario Menezi Mario Menezi/Facebook Mario Menezi/Facebook

Przykładowe ceny: za płaszcz zapłacimy od ok. 1700 do 3000 zł, za długą suknię ok. 2500 zł, skórzana ołówkowa spódnica to wydatek rzędu 1590 zł, a jedwabna bluzka - 850 zł. Projekty Mario Menezi są dostępne na platformie zakupowej mostrami.pl .

Wielbicielkami marki Mario Menezi są m.in. gwiazdy. Zaliczają się do nich piosenkarki Halina Mlynkova i Justyna Steczkowska , a także dziennikarki Magda Mołek i Kinga Rusin oraz aktorki Anna Dereszowska , Edyta Olszówka i Agnieszka Wagner . Panie często szyją sobie w atelier kreacje tylko na jedno wyjście. Przegląd sukienek marki Mario Menezi, w jakich wystąpiły gwiazdy, prezentujemy w GALERII ZDJĘĆ .

To nie pierwszy raz, kiedy polska pierwsza dama współpracuje na wyłączność ze znaną marką odzieżową. W latach 2000-2005, podczas drugiej kadencji prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, jego żona, Jolanta Kwasniewska , współpracowała z projektantką Ewą Minge . Minge uszyła także kreację dla córki prezydenckiej pary, Aleksandry Kwaśniewskiej , na prestiżowy Bal Debiutantek, jaki odbył się w 2001 roku w Paryżu. Suknię uszyto z granatowego aksamitu i obszyto kryształkami Swarovskiego:

Ola KwaśniewskaOla Kwaśniewska CRILLON/EastNews CRILLON/EastNews

Tak Ewa Minge wspomina współpracę z Jolantą Kwaśniewską:

Ubierając pierwsza damę, bardzo często trzeba zrezygnować ze zbyt wybujałej wyobraźni i najnowszych trendów w modzie Zwłaszcza te ostre, krzykliwe są nie do zaakceptowania. Jednak pierwsza dama musi być na czasie, choć główną rolę w jej wizerunku odgrywa niestety protokół dyplomatyczny. Należy więc ściśle współpracować z osobami przeszkolonymi w tym kierunku i najczęściej podczas wizyt oficjalnych zwracać się o pomoc w kwestiach niejasnych do protokołu dyplomatycznego drugiej strony. Pierwsza dama to rodzaj instytucji i wymaga się od niej zachowawczego, spokojnego wizerunku, który będzie jednak przyjazny. W dzisiejszych czasach ważne jest, by nie budził niepotrzebnego dystansu, ale jednak budził respekt.
Zobacz wideo
Więcej o: