Claudia Schiffer kończy 45 lat! Zobaczcie, jak się zmieniała jedna z najsłynniejszych top modelek na świecie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Była ulubienicą Karla Lagerfelda i Gianniego Versace. Największa popularnością cieszyła się w połowie lat 90-tych, ale to dziś wygląda najlepiej.

Ikona modelingu lat 90-tych, najsłynniejsza gwiazda wybiegów tuż obok Naomi Campbell , Cindy Crawford i Kate Moss . Muza samego Karla Lagerfelda , ulubienica Valentino , przyjaciółka Gianniego Versace . Jedna z najbardziej rozpoznawanych twarzy branży fashion. Również aktorka - wystąpiła w teledysku do hitu "Uptown Girl" Westlife oraz w komedii romantycznej "To Właśnie Miłość" obok Hugh Granta i Liama Neesona. W końcu - po prostu piękna kobieta.

Claudia SchifferClaudia Schiffer Kolaż Lula.pl/Vogue Kolaż Lula.pl/Vogue

Claudię Schieffer , bo właśnie o niej mowa, porównuje się po dziś dzień do legendarnej Brigitte Bardot . Wielu fotografów i projektantów wykorzystywało fakt, że gwiazdy maja tak wiele wspólnego, przy sesjach zdjęciowych i pokazach mody. Claudia wielokrotnie wcielała się w boską BB:

Claudia Schiffer, Brigitte BardotClaudia Schiffer, Brigitte Bardot Kolaż Lula.pl/Tumblr Kolaż Lula.pl/Tumblr

Mimo że była piątą modelką na świecie (!), mogła przebierać w zaproszeniach na najbardziej luksusowe i najbardziej prestiżowych zaproszeniach, a na jej konto regularnie wpływały miliony dolarów, Claudii woda sodowa nie uderzyła do głowy. To typ długodystansowca, osoba mocno stąpająca po ziemi. Największym "wydarzeniem" w jej życiu prywatnym był romans z księciem Albertem z Monako. Jednak nie była to jedna z wielu przelotnych miłostek księcia, bo para miała nawet stanąć na ślubnym kobiercu. Rozstali się jednak niedługo po zaręczynach. Schiffer tworzyła też zgodną parę ze słynnym iluzjonistą Davidem Copperfieldem . Jednak od 2002 roku modelka jest żoną brytyjskiego producenta Matthew Vaughna . Urodziła mu troje dzieci, z których najstarsze ma dziś 12 lat.

Claudia Schiffer z dziećmiClaudia Schiffer z dziećmi Kolaż Lula.pl/EastNews Kolaż Lula.pl/EastNews

Twarz kampanii takich marek, jak Chanel , Guess , Versace , L'Oreal oraz Dolce & Gabbana , kończy 45 lat. Choć jej największa sława przypadała na drugą połowę lat 90-tych, to właśnie dziś modelka wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Zresztą, przekonajcie się sami - w naszej GALERII ZDJĘĆ znajdziecie fotografie Claudii Schiffer z ostatnich 15 lat. Porównajcie, jaka była kiedyś i jaka jest obecnie.

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej o: