Adele udowadnia, że dobry styl nie ma nic wspólnego z rozmiarem. Nie nosi XS, a nieprzerwanie zachwyca. I uważa dodatkowe kilogramy za swój atut!

Chyba wszyscy się zgodzimy, że piosenkarce daleko do wyglądu modelki. A jednak nie jest na diecie i zawsze, ale to zawsze prezentuje się z klasą.

Adele nie jest klasyczną pięknością. Jej sylwetce daleko do figury top modelki z wybiegu Victoria's Secret , a rozmiar jej ubrań na pewno nie mieści się w pożądanej granicy XS-S . A jednak Adele zachwyca nie tylko wspaniałym głosem, ale też wizerunkiem. Za każdym razem, gdy pojawia się gdzieś oficjalnie, zadaje szyku. Jej styl jest klasyczny i kobiecy z wyraźną nutą retro. Jest inspirujący.

AdeleAdele GHNASSIA/NMA2016/SIPA / GHNASSIA/NMA2016/SIPA/EAST NEWS GHNASSIA/NMA2016/SIPA / GHNASSIA/NMA2016/SIPA/EAST NEWS

Najbardziej charakterystyczny jest oczywiście makijaż - mocno podkreślone czarnym eyelinerem oczy, doczepione wachlarze sztucznych rzęs, usta dokładnie obrysowane szminką, gruba warstwa porcelanowego pudru oraz świeży brzoskwiniowy róż na policzkach. A do tego fryzura niczym z londyńskich ulic lat 60. Taki wizaż zapisał się już w kanonie współczesnej urody i jest chętnie odtwarzany przez młode dziewczyny.

AdeleAdele EastNews EastNews

Zobacz wideo

Jednak sekret Adele to nie tylko mocny i perfekcyjny makijaż, ale także (a może przede wszystkim) wyrazisty styl , idealnie pasujący i do osobowości, i do sylwetki artystki. Bez niego makijaż wypadłby blado, a na retro dodatki nawet nie zwrócilibyśmy uwagi. To on zadecydował o tym, że Adele może uchodzić za ikonę stylu w rozmiarze XL. A jest to o wiele trudniejsze wyzwanie, niż zachwycać wizerunkiem, mając wymiary modelki.

AdeleAdele Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

Wszystkie kreacje Adele są zawsze tak dobrane, by podkreślać jej zalety, a tuszować wady. Sukienki są zwykle jednokolorowe i pozbawione wzorów, sięgają albo do samej ziemi, albo do połowy łydki, ukazując szczupłe kostki gwiazdy. Również ręce Adele są odsłonięte tylko do łokcia, co ma optycznie wyszczuplać. Szlachetność tkanin, z jakich uszyte są stroje Adele (a mówimy tu o kreacjach takich marek, jak Burberry czy Valentino ), przydaje Adele elegancji i klasy. A dodatkowe kilogramy gwiazdy są ostatnim, na czym skupiamy uwagę, patrząc na jej przemyślane stylizacje. Prawda?

AdeleAdele Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

Co ważne, Adele akceptuje siebie taką, jaką jest. Nie jest na żadnej diecie, choć, jak wyznała ostatnio w wywiadzie dla "Rolling Stone" , ostatnio stara się ograniczyć cukier. Jednak tylko cukier, a nie węglowodany w ogóle. Nigdy bym sobie tego nie zrobiła! - zapewnia z uśmiechem. By być w formie na nadchodzące koncerty, promujące jej najnowszą płytę 25 , zapisała się też na siłownię.

Ale robię to dla siebie, by dobrze się czuć, a nie po to, by dojść do rozmiaru zero czy coś takiego - mówi.

Zresztą Adele od lat podkreśla, że nie lubi ćwiczyć, a na siłownię raczej nie idzie z entuzjazmem. I właśnie za tę bezpretensjonalność i szczerość ją kochamy.

Adele, Rolling Stone, 2015Adele, Rolling Stone, 2015 Rolling Stone Rolling Stone

Co ciekawe, w rozmowie z "Rolling Stone" Adele stwierdza także, że gdyby nie jej rozmiar... prawdopodobnie nie byłaby równie sławna:

Zastanawiam się często, czy osiągnęłabym podobny sukces, gdybym nie ważyła tyle, ile ważę, gdybym nie była plus size. Myślę, że łatwo jest się ludziom ze mną utożsamiać. Nie twierdzę, że wszyscy moi fani są tacy jak ja, ale wydaje mi się, że jestem im bliższa właśnie dlatego, że nie jestem doskonała. A żyjemy w jakiejś wszechobecnej obsesji doskonałości. Gwiazdy wydają się perfekcyjne, a przez to niedostępne, są jak nadludzie.

Okazuje się więc, że obok talentu wokalnego niewątpliwym atutem Adele są też jej wymiary. Aż trudno w to uwierzyć w dzisiejszych "perfekcyjnych" czasach. A jednak!

AdeleAdele Chris Pizzello / AP / AP Chris Pizzello / AP / AP/

Zobacz wideo
Więcej o: