Finał Fashion Designer Awards 2016: Kto wygrał i kto pojawił się na widowni?

W środę w Teatrze Palladium odbył się finał 8. edycji Fashion Designer Awards. Dzisięciu młodych projektantów zaprezentowało kolekcje w klimacie "Tribiute to colours?.

Zobaczyliśmy 10 pokazów młodych projektantów, a każdego artystę reprezentowały cztery spójne stylistycznie sylwetki. To, że motywem przewodnim były kolory, nie znaczy, że na wybiegu zabrakło klasycznych połączeń czerni i bieli. Finałową galę uświetnił także pokaz Yarona Minkowskiego z Izraela, gościa honorowego oraz przewodniczącego jury.

Ósmą zwyciężczynią konkursu FDA została Dominika Syczyńska z Gliwic. Być może pamiętacie ją z programu "Project Runway". W TVN nie odniosła sukcesu, ale dała się poznać jako bardzo kreatywna, wymykająca się schematom projektantka. Na Fashion Designer Awards 2016 Dominika samodzielnie stworzyła tkaniny, wykorzystując tradycyjne rzemiosło i nowinki techniczne. Kreacje z materiału wtopionego w metalową siatkę jury określiło jako majstersztyk.

Zobacz wideo

Nagrody dla zwyciężczyni obejmowały czek na 15 tysięcy od MSKPU, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża od partnera strategicznego Whirlpool, zaproszenie do kampanii "Szósty zmysł projektanta", zaproszenie do współpracy z marką AVON przy sesji wizerunkowej, staż w magazynie "Twój Styl", sesję zdjęciową w magazynie WhiteMAD, warsztaty z Alberto Campagnolo (wieloletnim doradcą marketingu Giorgio Armani), 2,5 letnie stypendium od MSKPU oraz staż w atelier u Yarona Minkowskiego w Tel Avivie.

II miejsce zajął Dastin Poraziński , który wygrał kurs specjalistyczny i 2,5-letnie stypendium od MSKPU oraz zaproszenie do kampanii "Szósty zmysł projektanta" marki Whirlpool. III miejsce w konkursie zdobyła Sophie Kula , która dostała zaproszenie do kampanii "Szósty zmysł projektanta" marki Whirlpool oraz staż w MSKPU.

Zobacz wideo

Specjalne wyróżnienia otrzymali: Dastin Poraziński - "Magnetyczna osobowość - od portalu fashionpost.pl

Antonina Wojtaszek (najmłodsza, 16-letnia uczestniczka FDA) - staż w departamencie stylizacji i charakteryzacji w telewizji TVN oraz staż w atelier marki Bizuu.

Zobacz wideo

FINAŁ FASHION DESIGNER AWARDS 2016 - ZDJĘCIA I CZERWONY DYWAN

Organizatorzy Fashion Designer Awards w tym roku stworzyli niesamowity klimat inspirowany tematem 8. edycji "Tribute to colours". Stylizacja modelek: make up w kolorze fuksji oraz naturalnie pofalowane włosy, to zasługa profesjonalnych teamów działających na backstage'u FDA - Avon, Wella Profesjonals oraz Maniera i Umma Paro Spa. Kolorową kolekcję finalistów dopełniały buty Kazar. Goście bawili się na afterparty z Fruits & Wine.

Więcej o: