Najbardziej stylowy mężczyzna Euro 2016 to... Adam Nawałka? Dlaczego zachwycamy się selekcjonerem

Zapomnijcie o płaszczach z futerkiem Grzegorza Krychowiaka, to Adam Nawałka jest najlepiej ubranym facetem polskiej ekipy (a może i całego Euro).

Czarny koń Mistrzostw

Moda i piłka nożna od lat idą ramię w ramię, przynajmniej od czasu, kiedy Cristiano Ronaldo wylansował modę na żelową fryzurkę i diamentowe kolczyki. Rozwój mediów społecznościowych spowodował, że mamy większy dostęp do życia prywatnego piłkarzy, a oni bardziej dbają o swoją garderobę. Niektórzy, jak Grzegorz Krychowiak i Artur Boruc, świadomie przeznaczają sporą część swoich dochodów na luksusowe stroje dla siebie i swoich partnerek. Jednak prawdziwą ikoną męskiego stylu stał się trener kadry, Adam Nawałka. Jak? Po prostu zaspokoił tęsknotę wielu Polek - tęsknotę za dojrzałym, zadbanym i schludnie ubranym mężczyzną.

Euro 2016. Adam Nawałka, trener i selekcjoner reprezentacji PolskiEuro 2016. Adam Nawałka, trener i selekcjoner reprezentacji Polski Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Adam Nawałka miał fory na samym starcie - zawsze był przystojnym mężczyzną. Jednak, jak podkreślają wielbicielki polskiego trenera - on jest jak wino, a siwizna tylko dodaje mu uroku. Na przestrzeni lat przystojny piłkarz przeistoczył się w bardzo atrakcyjnego pięćdziesięcioparolatka. A Polska go pokochała - przede wszystkim za skuteczność, ale i za dobrą prezencję.

Adam Nawałka w młodościAdam Nawałka w młodości imago sportfotodienst / imago/Magic/EAST NEWS imago sportfotodienst / imago/Magic/EAST NEWS

Sekrety stylu Nawałki

W kilku punktach podsumowujemy atuty naszego atrakcyjnego selekcjonera. Gdyby inni panowie zbliżający się do 60-tki za nimi podążali, mielibyśmy naród stylowych dżentelmenów.

1. ŚWIETNIE DOBRANE OKULARY

Kto widział Nawałkę bez okularów, wie, że znacznie bardziej dystyngowanie wygląda jako okularnik. Prostokątne oprawki bardo pasują do kształtu twarzy selekcjonera, a granatowy kolor i dyskretny detal sprawiają, że wyglądają nowocześnie i odmładzają właściciela (w przeciwieństwie do drucianego modelu, który trener nosił dawniej).

2. KOSZULE NOSZONE Z NONSZALANCJĄ

Zawsze idealnie wyprasowana, ale swobodnie rozpięta pod szyją. Szaroniebieska lub błękitna, bo ten kolor kojarzy się z uniwersalną elegancją i pasuje do karnacji trenera. Bez krawata, bo na boisku jest zbędny. Dobrze skrojona niebieska koszula stała się wręcz znakiem rozpoznawczym Nawałki.

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

3. SWETERKI NAWAŁKI

Pozostając w gamie niebieskości, Adam Nawałka nieodłącznie kojarzy się również z granatowym sweterkiem przy ciele. Koniecznie przy ciele, koniecznie w serek, z wyeksponowanym kołnierzykiem koszuli.

4. OBOWIĄZKOWY SZALICZEK

Pierwszy powiew chłodu na boisku i Adam Nawałka wyciąga schludny szaliczek, przewiązując go w fantazyjny sposób. Do zimowego mundurka trenera należą też marynarki w odcieniach granatu i pikowane kamizelki, bardzo w stylu brytyjskich wyższych sfer.

Adam NawałkaAdam Nawałka PIOTR SKÓRNICKI PIOTR SKÓRNICKI

5. WYSPORTOWANA SYLWETKA

Mężczyźni związani ze sportem starzeją się wolniej, a najważniejszą tego oznaką jest właśnie szczupłe, wysportowane ciało i sprężysty chód. Nie wierzycie? Tylko spójrzcie na prezesa Listkiewicza, wieloletniego sędziego piłkarskiego, który skończył w tym roku... 63 lata.

6. NAWAŁKA CELEBRUJE SIWIZNĘ

Nasz selekcjoner jest już o krok przed rówieśnikami, bo może pochwalić się bujną fryzurą. Na szczęście nie należy do grona mężczyzn, którzy popadają w śmieszność farbując swoją siwiznę. Czy naprawdę wierzymy, że Joachima Loewa, trenera reprezentacji Niemiec, siwienie nie dotyczy?

ADAM NAWAŁKA NA ZDJĘCIACH - NIE ZAWSZE BYŁ TAK PERFEKCYJNY

Więcej o: