Helena Norowicz gwiazdą sesji w amerykańskim magazynie "Elegant"

Polski fotograf Wojciech Jachyra ma nową publikację w amerykańskim "Elegant". To sesja, w której Helena Norowicz wciela się w rolę muzy młodego malarza.

Nasza ulubiona postać polskiego show-biznesu znów występuje w roli modelki! Na gościnny udział w sesji zdjęciowej Helenę Norowicz namówił młody fotograf mody Wojciech Jachyra. Zainspirowany obrazem Malczewskiego z 1897 roku ("Natchnienie malarza"), Jachyra stworzył serię ujęć nawiązujących do tradycji młodopolskiego malarstwa. Wystudiowane pozy i dopracowana scenografia naśladują portrety typu "artysta w pracowni", często jedyne wyobrażenie, jakie publiczność belle epoque mogła mieć o popularnych twórcach.

Tym razem jednak to muza przytłoczyła malarza. Nie dlatego, żeby Bartoszowi Dudrze (Embassy Models) czegoś brakowało. Po prostu z magnetyzmem polskiej aktorki trudno konkurować. Na zdjęciach to ona przykuwa uwagę - jej surowe, mądre spojrzenie, jej energia, która od razu wskazuje, kto tu rządzi. Norowicz najlepiej wypada w stylizacjach ekscentrycznych, dalekich od norm ubioru starszych kobiet - w czarnej sukience wieczorowej z syntetycznym włosiem, w piętrowych frędzlach od Patryka Wojciechowskiego z "Project Runway".

Helena Norowicz w sesji 'Natchnienie Artysty' Wojciecha JachyryHelena Norowicz w sesji "Natchnienie Artysty" Wojciecha Jachyry Wojciech Jachyra - www.wojciechjachyra.com

Co ciekawe, obrazy na zdjęciach zostały namalowane przez artystkę Izę Klukowską specjalnie z myślą o sesji. Nic dziwnego, że dbałość o szczegół i wysiłek całej ekipy został doceniony przez kalifornijski magazyn. "ELEGANT" publikuje i promuje sesje modowe z całego świata, pod warunkiem wysokiego poziomu artystycznego. Czy Amerykanie docenią najciekawszą europejską modelkę 80+?

Helena Norowicz w sesji z magazynu "ELEGANT" - ZDJĘCIA

Sesja "Natchnienie Artysty"
Fotograf: Wojciech Jachyra - www.wojciechjachyra.com
Inspiracja: Jacek Malczewski
Modelka: aktorka Helena Norowicz
Model: Bartosz Dudra / Embassy Models
Makijaż: Koleta Gabrysiak
Fryzury: Krzysztof Sierpiński
Stylista: Serafin Zieliński
Scenografia: Ula Lis i Paulina Leszczyk
Kwiaty: Agnieszka Kudela - Kwiaciarnie "W te pędy" i "Zieleniak"
Obrazy: Izabella Klukowska
Ubrania: Gucci, My Thing, The Beast, H&M, Pradelle, Actress' own, Patryk Wojciechowski, Fashiocode.pl, Lewanowicz

Więcej o: