9 dowodów na to, że Freddie Mercury jest nieśmiertelną ikoną mody

Gdyby Freddie Mercury żył, miałby już 70 (!) lat. Jego śmierć 24 listopada 1991 r. była wielkim ciosem dla fanów i całej branży muzycznej, lecz wpływy genialnego wokalisty grupy Queen widać po dziś dzień. Okazuje się, że Mercury na stałe wpisał się w modę i dzięki temu (oraz muzyce oczywiście!) nie umrze nigdy.

1. Freddie skończył grafikę na Ealing College of Art i sam zaprojektował wiele strojów dla zespołu, a także charakterystyczne logo i okładki płyt. Jego największą inspiracją były czasy wiktoriańskie. Artysta zaprojektował też herb widoczny na płytach "A Day in the Races" i "A Night in the Opera". Ten znak do tej pory znajduje się na oficjalnych produktach zespołu.

Jego królewska mość: Freddie Mercury w  koronie i  królewskiej szacie. Londyn, rok 1987Jego królewska mość: Freddie Mercury w koronie i królewskiej szacie. Londyn, rok 1987 Sine Qua Non, zdjęcie z książki "Queen. Królewska historia" Sine Qua Non, zdjęcie z książki "Queen. Królewska historia"

2. Wiele strojów dla Queen zaprojektowała Zhandra Rhodes , która ubierała też księżną Dianę. To ona odpowiada za kultowy biały satynowy top ze skrzydłami.

3. Obcisły biały tanktop, spodnie z lampasami, kolorowe kurtki bomberki, szelki, obcisłe kombinezony z wzorami, szalone nakrycia głowy, buty na platformie - znacie to wszystko? Nic dziwnego. Freddie zadbał o to, by powyższe elementy na dobre zapisały się w popkulturze. I trzeba przyznać, że wyglądał w tym wszystkim szalenie seksownie.

4. Przez sześć lat z Freddiem współpracowała projektantka mody Diana Moseley , która na potrzeby trasy koncertowej "Magic Tour" zaprojektowała kultową czerwoną pelerynę i koronę. Dziś to strój-ikona, nie bójmy się tego słowa.

Fot. BOURASSEAU EAST NEWS

5. Moseley, która z czasem stała się przyjaciółką artysty, świetnie go rozumiała. Kolejny jej strój - żółta marynarka i białe spodnie z lampasami, które Freddie założył na koncert na Wembley w 1986 roku - też przeszedł do historii. Nic dziwnego!

6. Pamiątki po mistrzu osiągają dziś rekordowe ceny. Na aukcji Bonhams Entertainment Memorabilia jego obcisły kombinezon w romby został sprzedany za 22,5 tysiąca funtów, a baletki - za 4 tysiące.

7. Mercury nie bał się pokazywania w strojach przypisywanych do płci żeńskiej. Wyglądał w tym nie tylko dobrze, ale też seksownie. Podobał się zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Freddie Mercury i Darth VaderFreddie Mercury i Darth Vader Freddie Mercury i Darth Vader Freddie Mercury i Darth Vader

8. W 2008 roku na okładce magazynu "Rolling Stone" Chris Martin, wokalista Coldplay, miał kurtkę stylizowaną stylem Freddiego. Miał to być swoisty hołd, jaki muzyk chciał oddać nieżyjącemu liderowi Queen.

9. Johnny Borrell, wokalista Razorlight, a wcześniej the Libertines, ubierał się w stylu Freddiego, nosząc obcisłe jasne i tank topy. Mówi się też, że styl Mercury'ego wywarł wpływ na takich artystów jak Lady Gaga czy Adam Lambert. Ta ostatnia dwójka często powtarza, że nieżyjący artysta jest dla nich muzycznym idolem.

Chcesz wiedzieć więcej o Freddiem Mercurym? Sprawdź te książki >>

Zobacz więcej niestandardowych, czasem szokujących strojów Freddie'go - ZDJĘCIA

Artykuł pochodzi z serwisu Fashionpost.pl .

Fashion PostFashion Post Fashion Post

Jeśli cię zainteresował, przeczytaj także:

Życie według Kanyego Westa

50 Cent. 3 kroki do bankructwa

Więcej o: