"Najpiękniejsza dziewczynka świata" ma już 15 lat i pozuje dla Dolce & Gabbana. Obok niej Zendaya i synowie gwiazd [OFICJALNE ZDJĘCIA]

Pamiętacie Thylane Blondeau? Jako 10-latka nieświadomie wywołała skandal "prowokującą" sesją dla "Vogue Paris". Teraz jest twarzą Dolce & Gabbana.

Duet Dolce & Gabbana nie ukrywa: już nie chce sprzedawać ubrań nikomu po trzydziestce. Główną grupą docelową mają być młodzi, piękni i bogaci - córki i synowie show-biznesu, wnuki gwiazd XX wieku, dziedziczki rodzinnych fortun. Tańsza i "młodsza" linia projektantów, D&G, została zamknięta w 2011 r., więc teraz to główną kolekcję Domenico Dolce i Stefano Gabbany poleca się bogatej młodzieży. Do zakupów ma przekonać potężna grupa sławnych millenialsów - najstarszy jest niespełna 28-letni aktor ze "Zmierzchu" Jamie Campbell Bower, najmłodsza - 15-letnia Thylane Blondeau.

Dziewczynka świetnie wtapia się w grupę 20-letnich dziedziczek i idolek nastolatków - bardzo wcześnie nabrała pięknych i szlachetnych rysów dorosłej kobiety. Porównywana z Kaią Gerber (córką Cindy Crawford), ale bardziej wyrafinowana, Blondeau pracuje w "dorosłym" modelingu od 14. roku życia. Całe szczęście, że jej kariera nie załamała się w okresie dojrzewania, bo dziewczynka innego życia po prostu nie zna.

Córka byłego piłkarza i byłej prezenterki telewizyjnej zasłynęła jako dziecięca modelka, w pewnym momencie najważniejsza w branży. Jej matka Véronika Loubry porzuciła własną karierę, żeby zostać pełnoetatową menedżerką córki.

Thylane BlondeauThylane Blondeau L'Officiel Enfant

Niebieskooka Francuzka u szczytu kariery znalazła się w 2011 r., gdy awansowała z dziecięcych edycji luksusowych magazynów do samego "Vogue Paris". Sesja, w której 10-letnie dziewczynki przebrane był za dorosłe kobiety, wymalowane i obute w szpilki, wywołała skandal i podobno przyczyniła się do odejścia ówczesnej redaktor naczelnej Carine Roitfeld.

Thylane Blondeau to bohaterka kontrowersyjnej sesji w 'Vogue Paris', do której pozowała mając zaledwie 10 lat. Dziś ma 15 lat i właśnie zaliczyła swój debiut na czerwonym dywanie. Wyrosła na piękną dziewczynę. Zobaczcie, jak się zmieniła.Thylane Blondeau to bohaterka kontrowersyjnej sesji w "Vogue Paris", do której pozowała mając zaledwie 10 lat. Dziś ma 15 lat i właśnie zaliczyła swój debiut na czerwonym dywanie. Wyrosła na piękną dziewczynę. Zobaczcie, jak się zmieniła. Vogue Paris, Sharif Hamza

To wówczas Blondeau zapewniła sobie nieprzemijającą sławę "najpiękniejszego dziecka świata", ale i postanowiła wycofać się z show-biznesu na kilka lat. Wróciła w 2015 r., okładką "Jalouse" i sesją dla "Teen Vogue". Rok później zaproszono ją na pokaz Chanel i czerwony dywan w Cannes (!). Kampania Dolce & Gabbana to pierwsze tak poważne (i lukratywne) zlecenie reklamowe dziewczynki. Na planie pojawiła się wśród samych głośnych nazwisk - wokalistki Zendayi, celebrytki Sonii Ben Ammar (byłej dziewczyny syna Beckhamów) i całej plejady synów show-biznesu (potomków Jude'a Law, Pameli Anderson, Cindy Crawford i Daniela Day-Lewisa).

Nepotyzm czy naturalna kolej rzeczy? W Stanach sława już jest cechą dziedziczną, w Polsce powoli zaczynamy obserwować tę tendencję (Iga Lis, Ola Kowalska, syn Justyny Steczkowskiej). Jedno jest pewne - gdy hollywoodzkie aktorki chwalą życie po czterdziestce, we współczesnej branży fashion znów króluje ideał "im młodziej, tym lepiej".

Zobacz zdjęcia z kampanii Dolce & Gabbana i inne aktualne ujęcia Thylane Blondeau - ZDJĘCIA

Więcej o: