Jest transseksualna i właśnie została twarzą L'Oréal. Poznajcie Hari Nef

Wielka międzynarodowa korporacja z branży "beauty" gra odważnie. Do grona ambasadorek L'Oréal Paris została zaproszona Hari Nef, transpłciowa modelka i aktorka.

Hari Nef ma 24 lata i jest bardzo wszechstronna - pozuje, publikuje, występuje na scenie. Skończyła wydział aktorski na uniwersytecie Columbia, a jako modelka zadebiutowała na nowojorskim tygodniu mody wiosną 2015, pracując dla marek Hood By Air i Eckhaus Latta. To także pierwsza transpłciowa dziewczyna, która podpisała kontrakt z prestiżową agencją modelek IMG (sami się do niej odezwali!). Reklamowała m.in. H&M, & Other Stories i luksusowe torebki Mansur Gavriel.


Zobacz także: Ten chłopak został twarzą Maybelline. Reklamuje...

Nef, której przemiana wciąż trwa, bardzo otwarcie mówi o swojej tożsamości i życiu osobistym, jako publicystka często zabiera głos w sprawach dotyczących praw transseksualistów. Można ją było również oglądać w uznanym serialu „Transparent”, w którym wcieliła się w rolę transpłciowej Żydówki u progu epoki nazimu.

Rosnąca popularność modelki sprawiła, że we wrześniu trafiła na jedną z czterech okładek "ELLE UK" z najbardziej opiniotwórczymi postaciami młodego pokolenia. Nigdy przedtem transseksualna osoba nie trafiła na okładkę mainstreamowego brytyjskiego magazynu.

Hari Nef na okładce ELLE UK, wrzesień 2016Hari Nef na okładce ELLE UK, wrzesień 2016 ELLE UK

Teraz Hari Nef została twarzą słynnego podkładu L’Oréal True Match, reklamowanego wcześniej przez Lara Stone czy Blake Lively,. Fluid występuje w 33 odcieniach pasujących do każdego koloru skóry, a kolor W1 należy właśnie do Hari.

Pochodzę z Europy Wschodniej i mam jaśniejszą skórę niż inni członkowie mojej rodziny. Jestem naprawdę blada, a skóra to pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy. To, że inni widzą cię w twojej prawdziwej skórze sprawia, że stajesz się całkowicie bezbronna – mówi w spocie modelka.

Chociaż to reklama podkładu, dla nas ma wydźwięk intymnej spowiedzi dziewczyny, której na pewno niełatwo jest być po prostu sobą. Brawa dla marki za odwagę w doborze ambasadorów i wspieranie inności w świecie, w którym o wiele łatwiej jest być takim jak inni.

Więcej ZDJĘĆ Hari Nef

Zobacz także: Najpiękniejsze makijaże i fryzury na rozdaniu Złotych Globów 2017

Artykuł pochodzi z serwisu Fashionpost.pl.

Fashion PostFashion Post Fashion Post

 

Więcej o: