Mateusz był chudy i osłabiony, Pamela stale podjadała. Teraz razem motywują jako Fit Lovers [#DOBRAZMIANA]

Są trenerami, prowadzą bloga, napisali książkę, a na Instagramie obserwuje ich ponad 130 tys. osób. Przy tym są bardzo wiarygodni, bo jeszcze kilka lat temu ich menu również było dalekie od ideału.

Mateusz i Pamela w internecie znani są jako Fit Lovers. Zawsze razem, zawsze uśmiechnięci, zawsze świetnie wyglądający. Oboje ukończyli Akademię Wychowania Fizycznego. Trenowali taniec (Pamela) i akrobatykę (Mateusz). Nigdy nie mieli problemów z nadwagą. Co więc było nie tak?  - Moją bolączką było częste niedojadanie, duża ilość napojów energetycznych oraz wybieranie mało wartościowych źródeł pożywienia. Trenowałem, ale nie miałem wiedzy na temat właściwego jedzenia. Przemęczałem się, mój organizm nie regenerował się tak jak powinien. Ponadto miałem non stop problem z trądzikiem - wspomina Mateusz. 

- Moim problemem natomiast było spożywanie w dużej ilości produktów, które powodowały u mnie wzdęcia i inne trawienne dolegliwości. Sądziłam, że to normalne. Dopiero kiedy zwiększyłam wiedzę na temat nietolerancji pokarmowych, zaczęłam odstawiać produkty, które zauważyłam, że mi szkodzą, nagle problemy trawienne odeszły. Kiedyś sporo podjadałam między posiłkami. Cały czas jakieś bakalie, jogurty, płatki, owoce, czekoladę przez co zaburzałam swój rytm i regularne posiłki - mówi Pamela.

Fit LoversFit Lovers graf: Arkadiusz Gadaliński

 Moment przełomowy

Chęć zmiany zaczęła się pojawiać wraz z pogłębianiem wiedzy z zakresu dietetyki. - Zaczęliśmy testować na sobie rożne zalecenia. Udało nam się doskonale poznać swój organizm i żyć z nim w zgodzie. Oboje jesteśmy zwolennikami zdrowego odżywiania, więc w domu nie czekają na nas pokusy - mówią zgodnie Fit Loversi.

Dieta

Mateusz i Pamela nie wprowadzali do swojej diety drastycznych zmian. Ich głównym założeniem było kontrolowanie  nie tylko tego ile się je, ale przede wszystkim - co i kiedy. Główne zasady, którymi się kierują w codziennej diecie:

  • jedzą regularnie (zwykle cztery posiłki dziennie)
  • stawiają na produkty naturalne, nieprzetworzone
  • obserwują siebie i odstawiają produkty, po których czują się gorzej
  • odżywiając się zdrowo i uprawiając sport, nie mają dużej ochoty na słodycze i fast foody. Nie trzymają jednak ścisłego rygoru żywieniowego. Gdy mają ochotę przekąsić coś niezdrowego, robią to

Trening

Fit Loversi na co dzień stosują trening siłowy i funkcjonalny. "Jestem zdania, że perfekcyjna sylwetka to nie gigantycznych rozmiarów biceps, a ładnie wyrzeźbione, silne i funkcjonalne ciało, które poza wyglądem w połączeniu z odpowiednim żywieniem daje nam lepszy komfort życia" - napisał na blogu Mateusz.

Najlepszy trening? - Ten, który został wykonany - śmieje się para - uważamy, że każdy powinien znaleźć taką formę aktywności fizycznej, która będzie mu sprawiała przyjemność. 

Dziś

Mateusz i Pamela zajęli czołowe miejsca w wielu zawodach sportowych m.in. na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness. Wyglądają zjawiskowo, ale również są bardzo sprawni fizycznie. Jednak dobrze wiedzą, że w tej kwestii nie można spocząć na laurach:

Należymy do osób bardzo energicznych, lubimy jak się dzieje, to nas napędza. Zatem dzień w dzień stawiam sobie jakieś małe wyzwania, żeby zawsze czuć ten cel, wtedy jest motywacja!

Największe osiągnięcie

To że założyliśmy i rozkręciliśmy własne profile w mediach społecznościowych, dzięki którym udało nam się zmotywować tysiące osób. Każdego dnia dostajemy wiadomości, że ktoś patrząc na nasze podejście do życia postanowił zacząć ćwiczyć, zdrowo jeść, myśleć pozytywnie. To nasza największa duma.

Rada dla innych

Nie poddawaj się i idź po swoje z pozytywnym podejściem i energią. Może to oklepane hasła, ale mają moc. To, czy osiągniemy swoje cele, zależy często od naszego myślenia.

Obejrzyj pozostałe zdjęcia Pameli i Mateusza ----->

Pamelę i Mateusza spotkacie również na Instagramie, Facebooku i blogu. Ponadto w księgarniach można dostać książkę ich autorstwa "Para na całe życie. Zmotywuj się z Fit Lovers".

Zobacz także WIDEO: Na desce, na nartach, na rowerze - nawet w sierpniu! Do tego raju dojedziesz z Polski samochodem [TRIP WE DWOJE]

Fit LoversFit Lovers materiały prasowe