Te same piegi, te same krzywe zęby... Córka Kate Moss rozpoczęła karierę modelki

Lila Grace ma zaledwie 14 lat, ale już idzie w ślady mamy. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z jej debiutanckiej kampanii reklamowej. Nie obyło się bez kontrowersji, nie chodzi tu jednak o wiek modelki.

Każdy fan Kate Moss wie, jak brytyjska supermodelka rozpoczęła karierę. W wieku 14 lat wypatrzyła ją na lotnisku bookerka z agencji modelek, a młodziutka Kate błyskawicznie trafiła pod skrzydła legendarnej fotografki Corinne Day. Day fotografowała nastolatkę nawet topless, co u progu lat 90. przeszło bez echa.

W tym samym wieku rozpoczyna karierę córka Kate, Lila Grace Moss Hack. Tyle że Lily Grace nikt nie musi "odkrywać" - dziewczynka dorastała w świetle fleszy. Paparazzi chętnie fotografują panie Moss podczas przechadzek po Londynie, dziewczynka pojawiała się nawet w "Vogue'u" - najpierw przy okazji relacji z wesela Kate Moss i Jamiego Hince'a (w 2011 r.), później na okładce, u boku mamy (2016 r.).

Córka Kate Moss piękna jak mama? Zobacz zdjęcia

Kate Moss z córką w sesji dla 'Vogue US', wrzesień 2011Kate Moss z córką w sesji dla "Vogue US", wrzesień 2011 Mario Testino / Vogue

Teraz Lila Grace debiutuje solo, podążając śladami nieco starszej Kai Gerber, córki Cindy Crawford. Na nazwisku Moss karierę próbowała zrobić również Lottie, przyrodnia siostra Kate, jednak po pierwszej fali sukcesów szum wokół dziewczyny nieco przycichł. Czy Lily Grace pójdzie lepiej? Media już zachwycają się podobieństwem mamy i córki. 14-latka ma te same piegi, szeroko rozstawione oczy i krzywy zgryz, który jednak prostuje aparatem.

Pikanterii debiutowi Lily Grace dodaje nie najlepsza reputacja zleceniodawcy. Moss Jr. reklamuje The Braid Bar, stoisko oferujące skomplikowane fryzury z warkoczyków w londyńskim domu handlowym Selfridges. Jakie są zarzuty wobec marki? Oferta Braid Bar to w dużej mierze tradycyjne fryzury Afrobrytyjczyków (np. warkoczyki przy skórze, tzw. cornrows), jednak usługi promują niemal wyłącznie białe modelki.

Marka zdążyła już wystosować pełen skruchy list otwarty i obiecać poprawę. Efekty widać na Instagramie, ale nie w reklamach marki - zarówno Lila Grace, jak i towarzysząca jej w reklamie Stella Jones są przecież białe.

Córka Kate Moss piękna jak mama? Zobacz zdjęcia

Zobacz także:

Cała kariera Kate Moss w obrazkach. Oto jej 41 najlepszych okładek [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Lottie Moss w kampanii bielizny Calvin Klein. Zupełnie jak starsza siostra

Tak wyglądała Lila Grace w 2016 r., podczas wspólnej sesji z mamą:

Czy córka Kate Moss dorówna mamie?
Więcej o: