Anja Rubik, Stuhr, Brodka i Maffashion nauczą Polaków mówić o seksie? Modelka rusza z projektem #SEXEDPL

Seria jednominutowych filmików z udziałem gwiazd filmu, muzyki i blogosfery - tak będzie wyglądać odpowiedź Anji Rubik na niski poziom wiedzy o seksualności w naszym kraju. Premiera już 28 października.

Pisaliśmy już o ambicjach filmowych Anji Rubik, nie ograniczają się one jednak do aktorstwa. W projekcie #SEXEDPL modelka stanęła po drugiej stronie kamery, żeby zaproponować dyskusję o seksie. Dyskusję, której wyraźnie brakuje, bo szkoła albo unika tej tematyki jak ognia, albo serwuje program bliższy katechizmowi niż wiedzy medycznej.

Zobacz także: 17-letnie feministki: ‘Edukacji seksualnej nie ma. Ludzie pytają: Po co wam? Przecież wszystko wiecie z internetu’

Lekcje z Anją Rubik

Z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce - brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji - zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną, na którą będą się składać 60-sekundowe filmiki - czytamy na fanpage'u modelki.

Każde wideo ma konkretny temat (listę "lekcji" modelka opracowała wraz z ekspertami i organizacją Dziewuchy Dziewuchom) oraz rozpoznawalnego bohatera. Na liście osób, które zgodziły się wystąpić u Rubik, znajdziemy m.in. gwiazdy muzyki (Brodka, Jimek, Mary Komasa), postacie świata filmu (Szumowska, Cielecka, Stuhr itd.), Dorotę Masłowską, a nawet prezydenta Słupska, Roberta Biedronia. Pewnym zaskoczeniem może być udział Maffashion. Blogerka coraz częściej, choć nieśmiało, zabiera głos w sprawach społecznych.

Od 28 października cała Polska zacznie rozmawiać o seksie #sexedpl

Anja i seks

Dla polskiej top modelki tematyka seksualności jest szczególnie ważna - w przeszłości wydawała artystyczno-erotyczny magazyn "25" i walczyła z podwójnymi standardami w pokazywaniu damskiego i męskiego ciała. Promowanie internetowego ruchu "Uwolnić sutek" (#freethenipple) doprowadziło nawet do zablokowania konta Rubik na Instagramie.

Później Anja skupiła się na sprawach polskich, a jej udział w czarnych marszach i innych protestach politycznych sprawił, że naraziła się najbardziej konserwatywnej i prorządowej grupie Polaków. Ostatnio trafiła na okładkę "Newsweeka" obok Agnieszki Holland, ks. Bonieckiego, Jurka Owsiaka i innych osób, które w mediach publicznych postrzegane są jako zbyt postępowe i kosmopolityczne.

Czego spodziewać się po #SEXEDPL? Krótki zwiastun akcji wydaje się obiecywać otwarty i szczery ton, kilka bolesnych osobistych historii (Biedroń: "Myślisz, że tak łatwo  mówić publicznie o tym?") oraz wysmakowaną formę, która ucieka od sensacji. Czy na taką formę edukacji seksualnej czekaliśmy? Przekonamy się już 28 października. Na pewno przewyższy poziomem podręczniki szkolne, które zapewniają, że antykoncepcja sprzyja rozpadowi związku, a dziewczynki słabo radzą sobie z przedmiotami ścisłymi...

Bohaterowie kampanii #SEXEDPL Anji Rubik - zobacz ZDJĘCIA

Możecie już zobaczyć pierwszy opublikowany filmik, w którym Maciej Stuhr wypowiada się z perspektywy rodzica:

Anja Rubik. #SEXEDPLAnja Rubik. #SEXEDPL Materiały prasowe

Jak często uprawiają seks szczęśliwe pary? [LEPSZY SEKS]

Więcej o: