Anja Rubik, Stuhr, Brodka i Maffashion nauczą Polaków mówić o seksie? Modelka rusza z projektem #SEXEDPL

Seria jednominutowych filmików z udziałem gwiazd filmu, muzyki i blogosfery - tak będzie wyglądać odpowiedź Anji Rubik na niski poziom wiedzy o seksualności w naszym kraju. Premiera już 28 października.

Pisaliśmy już o ambicjach filmowych Anji Rubik, nie ograniczają się one jednak do aktorstwa. W projekcie #SEXEDPL modelka stanęła po drugiej stronie kamery, żeby zaproponować dyskusję o seksie. Dyskusję, której wyraźnie brakuje, bo szkoła albo unika tej tematyki jak ognia, albo serwuje program bliższy katechizmowi niż wiedzy medycznej.

Zobacz także: 17-letnie feministki: ‘Edukacji seksualnej nie ma. Ludzie pytają: Po co wam? Przecież wszystko wiecie z internetu’

Lekcje z Anją Rubik

Z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce - brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji - zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną, na którą będą się składać 60-sekundowe filmiki - czytamy na fanpage'u modelki.

Każde wideo ma konkretny temat (listę "lekcji" modelka opracowała wraz z ekspertami i organizacją Dziewuchy Dziewuchom) oraz rozpoznawalnego bohatera. Na liście osób, które zgodziły się wystąpić u Rubik, znajdziemy m.in. gwiazdy muzyki (Brodka, Jimek, Mary Komasa), postacie świata filmu (Szumowska, Cielecka, Stuhr itd.), Dorotę Masłowską, a nawet prezydenta Słupska, Roberta Biedronia. Pewnym zaskoczeniem może być udział Maffashion. Blogerka coraz częściej, choć nieśmiało, zabiera głos w sprawach społecznych.

Od 28 października cała Polska zacznie rozmawiać o seksie #sexedpl

Anja i seks

Dla polskiej top modelki tematyka seksualności jest szczególnie ważna - w przeszłości wydawała artystyczno-erotyczny magazyn "25" i walczyła z podwójnymi standardami w pokazywaniu damskiego i męskiego ciała. Promowanie internetowego ruchu "Uwolnić sutek" (#freethenipple) doprowadziło nawet do zablokowania konta Rubik na Instagramie.

Później Anja skupiła się na sprawach polskich, a jej udział w czarnych marszach i innych protestach politycznych sprawił, że naraziła się najbardziej konserwatywnej i prorządowej grupie Polaków. Ostatnio trafiła na okładkę "Newsweeka" obok Agnieszki Holland, ks. Bonieckiego, Jurka Owsiaka i innych osób, które w mediach publicznych postrzegane są jako zbyt postępowe i kosmopolityczne.

Czego spodziewać się po #SEXEDPL? Krótki zwiastun akcji wydaje się obiecywać otwarty i szczery ton, kilka bolesnych osobistych historii (Biedroń: "Myślisz, że tak łatwo  mówić publicznie o tym?") oraz wysmakowaną formę, która ucieka od sensacji. Czy na taką formę edukacji seksualnej czekaliśmy? Przekonamy się już 28 października. Na pewno przewyższy poziomem podręczniki szkolne, które zapewniają, że antykoncepcja sprzyja rozpadowi związku, a dziewczynki słabo radzą sobie z przedmiotami ścisłymi...

Bohaterowie kampanii #SEXEDPL Anji Rubik - zobacz ZDJĘCIA

Możecie już zobaczyć pierwszy opublikowany filmik, w którym Maciej Stuhr wypowiada się z perspektywy rodzica:

Anja Rubik. #SEXEDPLAnja Rubik. #SEXEDPL Materiały prasowe

Jak często uprawiają seks szczęśliwe pary? [LEPSZY SEKS]

Więcej o:
Komentarze (42)
Anja Rubik, Stuhr, Brodka i Maffashion nauczą Polaków mówić o seksie? Modelka rusza z projektem #SEXEDPL
Zaloguj się
 • ewulka987

  Oceniono 25 razy 15

  Jestem katoliczką i już emerytką, ale uważam że Kościół robi bardzo źle wtrącając się do edukacji seksualnej dzieci i młodzieży.Pamiętam podłego księdza Kajetana mającego wyjechać na misje ( może jak Gil ), gdy na spowiedzi wypytywał 10-letnią dziewczynkę o zabawie w lekarza z chłopcami, Nie robiłam niczego takiego a on sprawił,że czułam się zbrukana.i się popłakałam. Wstyd mi za takich duchownych ,którzy wywołują ,takie uczucia u dzieci a potem nawet już ludzi dorosłych w związku małżeńskim . Dla Kościoła radość z seksu i stosowania antykoncepcji jest niestosowne ( nawet małżonków) i to jest głupota kleru rozumiana przeze mnie jako coś takiego ,że jeżeli oni mając nakaz,życia w celibacie ,nie mogą cieszyć się seksem zohydzają go innym.

 • n7qrz

  Oceniono 18 razy 8

  dobra robota z tym #sexedpl całym sexed.pl

 • tomtg123

  Oceniono 8 razy 6

  To już kiedyś było. Monty Python, The Meaning of Life, sex education :

  www.youtube.com/watch?v=inASQ2OiOq0

  Ta lekcja jest niezrównana, warto korzystać ze sprawdzonych wzorców.

 • qrzysiu

  Oceniono 19 razy 5

  A co? Myślicie że lepiej odebrać edukację seksualną od księdza w zakrystii?

 • edwardsford101

  Oceniono 13 razy 3

  dobra robota z całą akcja o nazwie #sexedpl : sexed.pl i całym pomysłem na sexed.pl, mi się bardzo ale to bardzo podoba ten pomysł, niech pisiaków piecze!

 • kmrp

  Oceniono 11 razy 3

  kocham Anję!

 • n7qrz

  Oceniono 14 razy 2

  dobra robota z całą akcja o nazwie #sexedpl pomysł świetny sexed.pl będzie piekł pisiarnie i inne odmęty pislamistów

 • gangut

  Oceniono 3 razy 1

  Cóż, każdy opowiada o tym na czym najlepiej się zna.

 • dupajasi0

  0

  Ciekawy pomysł. Choć jak widzę zdjęcia Anji to misie odechciewa seksu z kimkolwiek. ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX