18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Anja Rubik w najodważniejszej sesji w karierze? Nagość w i masturbacja w artystycznej oprawie [ZDJĘCIA]

W Polsce Anja Rubik realizuje niekomercyjną akcję #SEXEDPL, "zastępującą" nieobecną w szkole edukację seksualną. Seks jest jednak obecny również w jej pracy zawodowej. Właśnie zrealizowała najodważniejszą sesję w karierze.

Hasło "Anja Rubik nago" nie budzi już może takiego zgorszenia i ciekawości. Polska top modelka regularnie pozuje topless, zrealizowała też kilka sesji z pełną nagością (m. in. wysmakowane czarnino-białe akty w magazynie "Industrie"). Rubik plażuje nago na swojej ukochanej Majorce, a zdjęcia z tych wypraw trafiają czasem na Instagram. Teraz ponownie możemy oglądać Polkę bez ubrania - w sesji zdjęciowej powstałej jako kooperacja "W Magazine", domu mody Saint Laurent i legendarnego japońskiego fotografa Nobuyoshi Araki.

Anja Rubik nago dla "W Magazine" - ZOBACZ ZDJĘCIA

Nowa sesja 34-letniej top modelki jest wyjątkowa. Po pierwsze - jest jeszcze bardziej odważna i bezpruderyjna niż poprzednie. Po drugie - ukazuje się w trakcie emisji projektu #SEXEDPL, w którym Anja Rubik wciela się w rolę reżyserki. Przygotowany przez modelkę cykl filmików z udziałem gwiazd ma rozpocząć dyskusję na tematy pomijane w szkole lub przedstawiane tendencyjnie.

Zobacz także: Anja Rubik o #SEXEDPL: Nie mieliśmy na to żadnego budżetu. Wszyscy poświęcili swój prywatny czas [WYWIAD]

Anja Rubik #sexedpl. Pamiętaj o prezerwatywie

Dlaczego modelka zgodziła się na udział w tak odważnej sesji (zwłaszcza teraz, gdy jej nazwisko wzbudza wściekłość konserwatystów)? Zapewne chodziło o najlepszego przyjaciela Anji, dyrektora artystycznego Saint Laurent - Anthony'ego Vaccarello. To on zaprojektował stroje do sesji, to on ujawnił zdjęcia na swoim Instagramie (ryzykując blokadę konta ze względów obyczajowych).

Ubrania od Vaccarello nie są dobrze widoczne na zdjęciach Arakiego - najważniejszym strojem jest tu naga skóra Anji. Sesja wypadła odważne, ale nie wulgarnie, bo plamy farby na czarno-białym tle dodają aktom odrealnionego artyzmu. Szoku nie powinno wzbudzić nawet zdjęcie, na którym Rubik... pozoruje masturbację.

Anja Rubik nago dla "W Magazine" - ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Taka forma wyrazu artystycznego dobrze wpisuje się w przesłanie #SEXEDPL - chodzi o oswojenie seksu, naukę mówienia o nim otwarcie i bez skrępowania. To właśnie sprzeciw wobec stygmatyzacji masturbacji był tematem jednego z wyreżyserowanych przez Anję filmików:

Anja Rubik #sexedpl. Małgorzata Szumowska - Sprostowanie

Więcej o: