10 największych błędów w makijażu

Makijaż musi podkreślać urodę. Maskować niedoskonałości i uwydatniać walory. Łatwo jednak wpaść w jego pułapki. Zobacz jakich błędów unikać! Magiel Kosmetyczny: Tusze do rzęs oraz podstawowe błędy w makijażu

1. Zbyt cienkie brwi

Nadają twarzy nienaturalny i ostry wyraz. Spojrzenie w stylu Marleny Dietrich odeszło już w przeszłość . Dzisiaj brwi muszą mieć naturalny zarys i kolor. Pamiętaj, żeby regulować tylko dolny łuk brwiowy.

Idealne brwi powinny mieć kolor zbliżony do włosów (tak samo jak rzęsy). Dlatego, jeśli masz ciemną oprawę oczu, ale rozjaśniałaś włosy, to samo zrób z brwiami (użyj do tego jasnego cienia). Zapomnij o czarnej kredce do brwi. Poszukaj swojego koloru w odcieniach szarości, blond i brązów.

2. Zbyt gruba warstwa błyszczyka

Naprawdę wystarcza jedna. Tu nie należy stosować zasady im więcej, tym lepiej.

3. Za ciemna konturówka

Obrysowane nią usta wyglądają wulgarnie i nienaturalnie. Kolor musi być dopasowany do koloru szminki.

Najbezpieczniejsze są naturalne odcienie: koralowe, różowe, wiśniowe. Duże usta pomniejszą szminki ciemne i matowe. I odwrotnie: usta zbyt wąskie nabiorą objętości w jasnym, najlepiej błyszczącym kolorze.

4. Źle dobrany podkład

Ciemny postarza i podkreśla zmarszczki. Jasny daje kredowy efekt. Podkład dobieraj zawsze przy dziennym świetle. Kolor sprawdzaj na linii żuchwy.

5. Róż jak u lali

Pomarańczowe, czerwone, ceglaste. Nikt nie rumieni się na taki kolor. Idealny odcień różu do policzków nie powinien drastycznie różnić się od karnacji. Do jasnej cery wybieraj chłodne tonacje różowego. Do oliwkowej: ciepłe barwy, np. brzoskwinię i koral. Do ciemnej: śliwkę, kasztan i ciemny brąz.

6. Zwarzone cienie

Tu znów sprawdza się zasada im mniej, tym lepiej. Ryzykowne są cienie w kremie, które trudno nałożyć jednomierną warstwą. Przed nałożeniem cienia na powiekę, nałóż na nią podkład i przypudruj. Dobrze sprawdzają się też specjalne bazy pod cienie.

7. Wypukłe krostki

Nie zamaskuje ich zbyt duża ilość korektora. Wiele warstw tylko uwypukla niedoskonałości. Błędem jest używanie zbyt jasnego korektora - jasny przybliża i powiększa optycznie krostki. Lepiej użyć korektora ciemniejszego lub w odcieniu zielonkawym - doskonale maskuje zaczerwienienie.

8. Rzęsy z grudkami

Rzęsy tuszuj najwyżej dwukrotnie - od nasady aż po końce jednym zdecydowanym ruchem. Kiedy pojawią się grudki, wyczesz je gęstym grzebykiem.

9. Cienie pod oczami

Nie można maskować ich zbyt jasnym korektorem, bo tylko uwypukla podkówki. Stosuj korektor specjalnie stworzony pod oczy (odbija światło i nawilża), najlepiej w pędzelku.

10. Zły kolor cieni, ciemne cienie do małych oczu

Ciemne cienie powodują, że oczy wydają się jeszcze mniejsze! Jasne kolory optycznie powiększają, ciemne i matowe pomniejszają. Jeżeli masz szeroko osadzone oczy, to w wewnętrznych, nie zewnętrznych kącikach powinnaś nakładać ciemniejszy cień.

Więcej o: