68. ceremonia wręczenia Złotych Globów - GALERIA

Jak ubrane były gwiazdy na ceremonii wręczenia nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej?

Sześćdziesiąta ósma ceremonia rozdania Złotych Globów już za nami. Najbardziej uhonorowany został film o Facebooku "The Social Network" (4 statuetki). Za najlepszego aktora uznano Brytyjczyka Colina Firtha z obrazu "Jak zostać królem", a za najlepszą aktorkę - Natalie Portman , która zagrała w "Czarnym łabędziu". Robert DeNiro otrzymał nagrodę Cecila DeMille za całokształt twórczości. Co ciekawe - ogłaszającym zdobywcę Złotego Globu za najlepszy film roku był Michael Douglas , który niedawno wygrał walkę z rakiem.

Czerwony dywan rozłożony na tę okazję zapełniony był wytwornie ubranymi gwiazdami. Nas najbardziej cieszy pojawienie się ciężarnej Jane Krakowski , która jest aktorką polskiego pochodzenia, znaną, przede wszystkim, z roli Elaine Vassal w kultowym serialu "Ally McBeal". Miała na sobie piękną niebieską suknię Badgley Mischka .

Jayma Mays, Jane Krakowski i Christina Hendricks - Złote Globy 2011Jayma Mays, Jane Krakowski i Christina Hendricks - Złote Globy 2011 fot. East News

Trzeba przyznać, że niektóre aktorki wybrały niekorzystne kreacje lub makijaż. Na tak ważną uroczystość wypada ubrać się klasycznie i elegancko o czym zapomniała Halle Berry , która założyła bieliźnianą sukienkę z gorsetową górą i ciągnącym się po ziemi, przezroczystym dołem. January Jones odrobinę za bardzo odsłoniła swoje zadbane ciało, choć trzeba przyznać, że suknia, którą miała na sobie, jest przepiękna. Nie możemy się oprzeć wrażeniu, że Jennifer Love Hewitt podkradła kreację jakiejś pannie młodej, a Jaymie Mays ktoś zrobił psikusa i podmienił podkład na dwa tony jaśniejszy... O ekscentrycznych artystkach z prawdziwego zdarzenia źle mówić nie wypada, bo ich styl rządzi się swoimi prawami, dlatego Helenę Bonham Carter zostawiamy w spokoju ;)

Która kreacja podoba się Wam najbardziej, a która najmniej?

Niżej filmik z kilkoma kreacjami ze Złotych Globów:

Więcej o: