Kate Middleton w sukni ślubnej od McQueena! Na ten moment czekał cały świat!

Na ten moment świat czekał z niecierpliwością. Zobaczcie pierwsze zdjęcia Kate Middleton w sukni Alexandra McQueena, zaprojektowanej przez Sarę Burton. 

Kate Middleton w sukni ślubnej. Oczy całego świata skupione są właśnie na niej. Spekulacje na ten temat trwały od miesięcy. Oglądaliśmy dziesiątki projektów od najlepszych projektantów. Jednak to, którą kreację ostatecznie wybrała Kate - owiane było do dziś tajemnicą. Teraz wiemy już, że ślubna kreacja projekt nieżyjącego już projektanta Alexandra McQueena. jest oczywiście autorstwa Sary Burton.

Kiedy panna młoda wyszła z samochodu prezentując tłumom sukienkę - był to bardzo wzruszający moment. Spełniły się marzenia wielu osób ze świata mody. Suknia łączyła w sobie elementy nowoczesności wspartej przez tradycję królewskich ślubów. Podobno każdy detal był efektem osobistej współpracy Kate z projektantką Sarą Burton.

Dekolt układał się w literę V, a górę oraz rękawy sukni zdobiły delikatne koronki. Projekt bardzo subtelnie nawiązywał do sukni ślubnej Grace Kelly z 1956 roku.

Kate na głowie miała tiarę marki Cartier, która była zgodnie z tradycją "rzeczą pożyczoną" i to nie od byle kogo, bo od samej Królowej - ta z kolei dostała ją od swojej matki w dniu osiemnastych urodzin.

Całość, łącznie ze wszystkimi dodatkami była bardzo wyważona. Prostota połączona z dostojną elegancją, idealnie pasowała zarówno do samej Kate, jak i uroczystości królewskich zaślubin.

Pod względem technicznym również nie ma się do czego przyczepić. Panna młoda poruszała się wolno i z gracją, a suknia nawet podczas ruchu zachowywała perfekcyjną formę. Nie było to łatwe zadanie, bo kreacja na pewno nie należała do najlżejszych. To właśnie nazywa się krawiectwo doskonałe, z którego słynął McQueen. Nie sztuka bowiem zaprojektować suknię, które prezentuje się dobrze na manekinie, sztuką jest stworzenie sukni, która wraz z właścicielką stanowi jedność. Sarah Burton po raz kolejny udowodniła, że jest godną następczynią mistrza.

Suknia będzie z pewnością kreacją roku. Kate Middleton - prezentowała się w niej znakomicie!

Zobacz jak wygląda suknia, które przejdzie do historii!

Już niebawem najlepsze i najgorsze kreacji gości!

Zagłosujcie w naszym sondażu!

Anna Szulc / Katarzyna Bigos

Zobacz też:

Śluby, którymi żył świat

Druhny Kate Middleton w sukniach od Macfarlane

Jak podoba wam się suknia ślubna Kate Middleton?
Więcej o: