Z wybiegu: Carey Mulligan w sukience Roksandy Ilincic

Carey Mulligan słynie ze świetnego wyczucia stylu, a tym razem - jednej z lepszych kolekcji Resort 2012.

Carey Mulligan ma bardzo charakterystyczny styl. Jedni uważają że zbyt skromny, zarzucając jej, że wygląda jak mysz pod miotłą. Większość jednak docenia jej potencjał ogłaszając ją Twiggy XIX wieku. Rzeczywiście widać, że Carey ma słabość do lat 60. Krótko obcięte włosy, mocno podkreślone smokey eyes i krótkie, trapezowe sukienki to jej znak rozpoznawczy. Aktorka nie kopiuje jednak wytartych klisz. Widać, że lubi bawić się modą, mieszać style, szukać nowych talentów. Znane nazwisko projektanta nigdy nie było jej priorytetem.

Na premierze filmu "Drive" Carey Mulligan pojawiała się w zjawiskowej sukience projektu Roksandy Ilincic z kolekcji Resort 2012. Wysublimowane pomarańcze, granat i szarości same w sobie tworzą niezwykłą gamę kolorystyczną. Sukienka jest niezwykłą konstrukcją geometryczną, ale jak wiadomo - efektowna kreacja to nie wszystko. Ważne, żeby umieć ją nosić. Carey z pewnością to potrafi. Z wyczuciem ją ograła czerwonymi dodatkami. Sukienka wygląda, jakby była stworzona dla aktorki.

Carey MulliganCarey Mulligan VISUAL PRESS AGENCY/EAST NEWS/Chris DELMAS / VISUAL Press Agency

Warto zwrócić uwagę na całą kolekcję Roksandy Ilincic. Serbska projektantka mieszkająca w Londynie wykazała się niesamowitym kunsztem w łączeniu kolorów. Graficzne, proste zestawy tworzą kompozycje niezwykłe. Chociaż wyczuwalne są w nich odwołania do minionych dekad, kolekcja jest absolutnie nowoczesna.

Koniecznie zobaczcie więcej zdjęć!

Więcej o: