Wszystkie mają milion fanów, ale ich style drastycznie się różnią. Tak się ubierają polskie królowe Instagrama...

Jedna jest słodka, druga odrobinę wyzywająca, trzecia lubi klasyczną elegancję. Jak wyglądają polskie królowe Instagrama i czym przekonały do siebie followersów?

Joanna Kuchta - 1,1 mln obserwujących

Stylizacja Joanna KuchtaStylizacja Joanna Kuchta Kolaż follow.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Joanna Kuchta to polska fotomodelka, mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Jako pierwsza z naszych rodaczek zgromadziła na Instagramie okrągły milion obserwujących. Przygoda z social media zaczęła się, gdy w wieku 13 lat przeprowadziła się do małej miejscowości w Irlandii. Trudno było jej tam nawiązać przyjaźnie lub znaleźć wspólne pasje z rówieśnikami ze szkoły. Podczas gdy większość z nich interesowała się sportem, Joanna kochała modę i miała oryginalny styl ubierania się. Uważana za "outsiderkę", postanowiła poszukać szczęścia w sieci.

Okazało się, że Internet był pełen dziewczyn podobnych do niej. Tak zaczęło się wspólne "tweetowanie", a potem "lajkowanie" i "followowanie". Dziś Joanna Kuchta jest gwiazdą Instagrama, oprócz tego studiuje na uniwersytecie w Dublinie i zajmuje się muzyką. Jej wizerunek bazuje na stylu lat 90., jest bardzo pozytywny, czasem nawiązujący do stylu Barbie. W wywiadzie dla magazynu "Paper" przyznała, że ludzie najbardziej "hejtują" ją za nienoszenie stanika, z czego uczyniła swój znak rozpoznawczy.

Deynn - 1 mln obserwujących

Stylizacja DeynnStylizacja Deynn Kolaż follow.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Marita Surma, znana jako DEYNN, to gwiazda Instagrama, która zasłynęła przede wszystkim mocno wyrzeźbionym ciałem i burzliwą relacją ze swoim chłopakiem. DEYNN zaczynała od bloga, na którym doradzała dziewczynom jak dobrze wyglądać na "selfie". Gdy poznała ukochanego Daniela (trenera personalnego), przerzuciła się na tematykę ćwiczeń i zdrowego odżywiania.

DEYNN jest najlepszym przykładem tego, że nie trzeba tańczyć, śpiewać, ani grzeszyć urodą, aby stać się gwiazdą. W świetle mediów społecznościowych, wystarczającym powodem do zyskania popularności może być na przykład poruszający filmik, w którym prosi się o wybaczenie swojego partnera. Styl DEYNN ma dużo wspólnego ze sportem i opiera się na eksponowaniu imponująco umięśnionego ciała. Marita uwielbia garderobę w męskim stylu: kurtki moro, czapki z daszkiem czy dresowe szorty, choć w jej szafie nie brakuje również seksownych body i koronkowej bielizny.

Littlemoonster96 - 1 mln obserwujących

Stylizacja Littlemoonster96Stylizacja Littlemoonster96 Kolaż follow.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Angelika Mucha, bo to ona kryje się za pseudonimem Littlemoonster96, jest jedną z najsłynniejszych youtuberek i użytkowniczek Snapchata. Choć na Instagramie śledzi ją ponad milion użytkowników, to właśnie filmiki umieszczane na innych serwisach społecznościowych są jej najmocniejszą stroną. Na kanale Youtube można obejrzeć jej relacje z podróży (m.in. do Stanów Zjednoczonych, które uwielbia), relacje z imprez, a także porady dotyczące mody i urody.

Styl vlogerki jest raczej subtelny, zgodny z trendami i prosty. Littlemoonster96 uwielbia minispódniczki, ramoneski i obszerne swetry w stylu lat 90. Co jakiś czas na jej profilu pojawiają się także eleganckie stylizacje z markowymi ubraniami i dodatkami. Na jednej z nich Angelika ubrana jest w beżowy zestaw spodnie plus długi żakiet, a całość dopełniają supermodne klapki i różowa torebka Saint Laurent. Mimo dosyć poważnej garderoby vlogerka prezentuje się odpowiednio do swojego wieku, czego nie można powiedzieć o wielu jej koleżankach po fachu.

Więcej o: