Torebki od polskich projektantów - najpiękniejsze modele do 200, 350 i 500 złotych

Kasia Żechowicz
03.11.2017 14:30
Torebki polskich projektantów: Ania Kuczyńska, Justyna Chrabelska

Torebki polskich projektantów: Ania Kuczyńska, Justyna Chrabelska (Źródło: www.instagram.com/aniakuczynska / Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów)

Torebka od projektanta to dużo ciekawsza alternatywa dla anonimowych produktów z sieciówek. Przekonaj się, że design wcale nie musi być drogi! Wybraliśmy najpiękniejsze torebki w trzech przedziałach cenowych.

Polski design jest coraz aktywniejszy i coraz bardziej kreatywny! Początkowy zachwyt nad modą na specjalne okazje ustąpił miejsca praktycznym i niekoniecznie drogim produktom na każdy dzień. Torebka od projektanta to zdecydowanie lepszy wybór niż masowo wyprodukowany odpowiednik z sieciówki. Kryje się za nim praca i tożsamość konkretnego autora, co znacznie przewyższa walor masowych produktów bez historii i osoby - punktu odniesienia. Produkt z niewielkich kolekcji wcale nie musi kosztować fortunę! Wybraliśmy ciekawe modele w cenach, które proponują także sklepy sieciowe.   

Zobacz: Małe torebki przez ramię!

Torebki do 200 złotych

Wśród torebek w cenie do 200 złotych znalazły się w większości wygodne modele na co dzień - duże worki lub mniejsze torebki , które pomieszczą portfel i inne najpotrzebniejsze rzeczy.

Torebki od polskich projektantówTorebki od polskich projektantów Kolaż Follow/gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Follow/gazeta.pl / Materiały partnerów

Większość z nich wykonana jest ze sztucznych materiałów, ale bardziej niż na tworzywo, warto zwrócić uwagę na poszukiwanie kreatywnych form. Naszą uwagę zwróciła mini torebka Orange autorstwa H.M.B.D - polskiej marki, która z założenia pragnie uciekać od utartych schematów. Torebkę nosimy przez ramię i w duecie z dodatkowym większym modelem. Taki zabieg stosowały w swoich kolekcjach domy mody Prada, Dior czy Loewe. Zupełnym przeciwieństwem mini-torebki jest duża, bawełniana torba na ramię. Marka Kas Kryst udekorowała ją sporymi kieszeniami, dzięki czemu projekt nabiera street-style'owego charakteru.  

Torebki do 350 złotych

350 złotych to suma, którą można przeznaczyć na polską torebkę wykonaną z prawdziwej skóry lub projekt, który nawiązuje do aktualnych trendów.

Torebki od polskich projektantówTorebki od polskich projektantów Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Tadeusz Kępka, który projektuje dla firmy Franco Morenzo proponuje uniwersalne i komfortowe formy, które na tle innych produktów wyróżniają się ciekawą kolorystyką i modnymi akcentami (najczęściej frędzle). Torba w odcieniu pudrowego różu to świetne dopełnienie smutnych, jesiennych stylizacji! Podobną funkcję może pełnić model w gwiazdki autorstwa Piotra Czachora. Wszystkie jego torebki wykonywane są w Polsce, a sama estetyka zaskakuje budząc pozytywne emocje.  

Za 350 złotych lub mniej kupimy także spersonalizowaną torbę od Ani Kuczyńskiej. Projektantka na każdej sztuce umieszcza inicjały klientki, przez co na pozór zwyczajny model staje się czymś wyjątkowym. Ania Kuczyńska to jedna z najbardziej cenionych polskich projektantek, którą brytyjski Vogue określił mianem "nadzieja Wschodu". Ozdobny minimalizm w jej wykonaniu wart jest swojej ceny! Ania jest też autorką plecionego kosza. To prawdziwy hit z wybiegów, który z pewnością przypadnie do gustu fankom najnowszych trendów.     

Torebki do 500 złotych

Jeśli szukasz dużej, porządnej skórzanej torby, która starczy na lata, to w kwocie do 500 złotych z pewnością znajdziesz odpowiedni model. W tym przedziale cenowym mieszczą się także nieco bardziej nietuzinkowe propozycje.

Torebki od polskich projektantówTorebki od polskich projektantów Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Jedną z nich jest torebka z drewnianym uchwytem. Forma w stylu retro urzeka prostotą, a jednocześnie wyróżnia się oryginalnym akcentem. Okrągłe rączki są aktualnie wyjątkowo na topie (widzieliśmy je w kolekcji Chloe, a także Łukasza Jemioła), ale to wybór naturalnych surowców (skóry i drewna) najbardziej przypada do gustu. Z kolei Torba Weekender (idealna na krótkie podróże) została wykonana z pasów bezpieczeństwa przez co jest wytrzymała i mocno różni się od standardowych produktów. Wciąż w cenie są jednak skórzane modele, ale 500 złotych warto wydać tylko na te, które są szyte (nie klejone) i z grubej warstwy skóry. Wybrane przez nas modele wyposażono dodatkowo w praktyczne i stylowe kieszonki.

Poniżej znajdziesz więcej ciekawych torebek od polskich projektantów.  

Więcej o: