Płaszcz dwurzędowy - wiemy, gdzie niedrogo kupić jesienno-zimowy hit z wybiegów

Płaszcz dwurzędowy powraca jako bohater jesienno-zimowych stylizacji. Wiemy, gdzie kupić ten najbardziej pożądany fason w cenach z "sieciówek"!

Płaszcz w wersji dwurzędowej wraca w wielkim stylu! Dawno niewidziany fason zdominował tegoroczne kolekcje projektantów, nie mamy więc wątpliwości, że to aktualnie najbardziej pożądane okrycie wierzchnie. Bottega Veneta proponuje go w wersji retro, Calvin Klein stawia na męską i minimalistyczną formę, a Fendi ozdabia futrem. Przeszukaliśmy oferty sklepów w poszukiwaniu tańszych, ale równie stylowych odpowiedników.

Płaszcz dwurzędowyPłaszcz dwurzędowy Eastnews / Calvin Klein, Bottega Veneta, Fendi Eastnews / Calvin Klein, Bottega Veneta, Fendi

Płaszcz dwurzędowy to fason, który w historii mody zajmuje szczególne miejsce. Najmocniej kojarzy się z latami 50., kiedy to noszony był głównie przez mężczyzn w wyjątkowo obszernej i "kwadratowej" wersji. Podwójna linia guzików była elementem charakterystycznym zarówno okryć wierzchnich jak i męskich marynarek. Z dwurzędowych płaszczy słynęli również ówcześni Hipstersi - czarnoskórzy muzycy i fani jazzu granego w amerykańskich klubach. W latach 60. damski płaszcz dwurzędowy miał duże guziki pokryte materiałem i przyjmował trapezową formę. W takim fasonie wpisywał się w nieco "ugrzeczniony" look klasycznych elegantek.

Źródło: www.instagram.com/topshop / Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Dopiero Jean Paul Gaultier uczynił z niego element "sexy" idealny dla pewnych siebie kobiet sukcesu z lat 80. i ówczesnych femme fatale. Inspiracja tą dekadą we współczesnych kolekcjach widoczna jest na wielu płaszczyznach. Powrót dwurzędowego płaszcza to jeden z najsilniejszych i najbardziej stylowych sygnałów wspomnianej tendencji. W porównaniu do innych motywów z lat 80., takich jak kolory fluo, kurta bomber czy plastikowa biżuteria, płaszcz dwurzędowy jest najbardziej klasyczny i uniwersalny pod względem użyteczności.

Płaszcz dwurzędowy - stylizacjaPłaszcz dwurzędowy - stylizacja Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Na jesień i zimę wybierz prosty model w długości do połowy uda lub maxi (do połowy łydki). Ta druga opcja wbrew pozorom jest bardziej praktyczna - nisko sięgające okrycie wierzchnie lepiej chroni przed chłodem, co może być szczególnie ważne jeśli często nosisz spódnice. Najmodniejszym wzorem sezonu jest krata. Znaleźliśmy mnóstwo ciekawych wariantów tego deseniu, ale najbardziej polecamy wersję w różnych odcieniach szarości lub szarości zestawionej z czernią. Modny, męski krój okrycia w duecie z uniwersalną kolorystyką stworzy ubiór, bez którego nie będziesz już mogła się obejść!

Płaszcz dwurzędowyPłaszcz dwurzędowy Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Więcej o: