Pikowane kurtki i płaszcze - najcieplejsze okrycia na polską zimę

Pikowane kurtki i płaszcze wracają do mody! Są nie tylko stylowe, ale również idealne na srogą, polską zimę. Podpowiadamy, gdzie kupić najciekawsze modele.

Wiele kurtek i płaszczy z sieciówek, których grupy projektowe nigdy nie miały styczności z prawdziwie mroźną zimą, nie nadaje się na polskie warunki. Mamy jednak dobrą wiadomość! Do mody wracają pikowane okrycia wierzchnie, które są nie tylko stylowe, ale również bardzo praktyczne. Zajrzeliśmy do kolekcji głównie polskich, ale też zagranicznych marek wybierając najciekawsze modele.

Kurtki puchowe

Krótkie kurtki puchowe popularność zdobyły w latach 80. Wśród fashionistów tamtych lat królowały okrycia francusko-włoskiej marki Moncler. Najbardziej pożądane były modele w szalonych, jaskrawych kolorach: fiolecie, żółci, czy czerwieni. Z niesamowicie modnego i stylowego okrycia, w późniejszym czasie puchówki stały się nieco banalnym i przede wszystkim praktycznym rozwiązaniem. W tym sezonie wracamy do ich pierwotnego charakteru - mają być obszerne, napompowane, widoczne. Mocne kolory są niezwykle na topie, ale świetnie wyglądają też białe i jasnobeżowe modele. Warto zwrócić również uwagę na kurtki pokryte welurem! Warianty w granacie lub bordo prezentują się bardzo stylowo i pasują do większości innych kolorów.

Kurtka puchowaKurtka puchowa www.instagram.com/chiaraferragni / ZARA / Kolaż Follow.gazeta.pl www.instagram.com/chiaraferragni / ZARA / Kolaż Follow.gazeta.pl

Pikowane płaszcze

Jeszcze cieplejszym rozwiązaniem na zimę są pikowane płaszcze puchowe. Są tak samo modne jak kurtki, z tym że lepiej uchronią nas przed mrozem, gdy założymy spódnicę. W kwestii koloru, kieruj się stylem skandynawskim. Najmodniejsze są stonowane warianty (beż, biel) lub przybrudzone odcienie szarości, różu, a także czerń. W puchowych płaszczach mile widziane są akcenty ze sztucznego futra. Mogą zdobić kołnierz i kaptur lub mankiety rękawów. Podobny zabieg zastosowali w kolekcji z poprzedniego sezonu projektanci marki Fendi. Dziś pikowane modele z futrem można dostać w polskich sklepach sieciowych: Mohito, Reserved lub House. Pamiętaj, że puchowe płaszcze pasuję nie tylko do sportowego obuwia. Równie dobrze możesz nosić je z eleganckimi kozakami na szpilce i małą, szykowną torebką!

Sprawdź też: Niebieskie kurtki damskie pikowane w okazyjnych cenach!

Źródło: www.instagram/reserved / Kolaż Follow.gazeta.pl / Materiały partnerów

Więcej o: