Czego Polki szukają w lakierach do paznokci? Nie tylko niskiej ceny i trwałości! [BADANIE]

Na co zwracasz uwagę przy wyborze lakieru do paznokci? Patrzysz na cenę i objętość buteleczki czy na paletę kolorów? Zobacz, jak kupują Polki!

Najnowsza seria produktów Sally Hansen - Color Therapy, to innowacyjne lakiery zawierające pielęgnacyjne olejki. Mają one nie tylko dawać paznokciom piękne kolory, ale także je odżywiać. Okazuje się, że większość z nas oczekuje od lakierów nie tylko koloru, ale także pomocy w dbaniu o kondycję paznokci.

Wraz z GFK, popularna marka Sally Hansen przeprowadziła badanie rynku*, aby ustalić, na co zwracamy uwagę przy wyborze lakieru do paznokci. Dowiedziałyśmy się dzięki niemu, co najczęściej kupują Polki oraz po co sięgają najchętniej.

Firma sprawdziła, jakie cechy są przy wybieraniu lakieru do paznokci najważniejsze. Z badań wynika, że uwagę najbardziej zwracamy na trwałość oraz cenę kosmetyku. Istotny jest także wygodny sposób aplikacji, w tym poziom krycia produktu i kształt pędzelka. Dopiero na samym końcu patrzymy na to, jak lakier się zmywa oraz na jego zapach.

Oprócz samego lakieru, bardzo ważna jest dla nas pielęgnacja dłoni i paznokci. 63 proc. Polek używa odżywki do paznokci przynajmniej raz na dwa tygodnie. Z kolei 23 proc. używa jej aż dwa razy w tygodniu.

Co ciekawe, odżywki są także najczęściej kupowanym kosmetykiem do pielęgnacji paznokci. Na kolejnych miejscach są takie produkty jak krem do rąk, top coat i preparaty do skórek.

*Raport Make-up & Nail U&A, wrzesień 2016, GfK Polonia. Próba 800 kobiet 16+

Zwykły lakier to za mało? Te holograficzne hybrydy wyróżnią cię z tłumu

Więcej o: