Co ma wspólnego szminka Bourjois ze Światowym Dniem Walki z Nowotworami Krwi?

Goście eventu Coty Polska i fundacji DKMS rysowali znak solidarności z chorymi za pomocą szminki. Zobacz, jak firma kosmetyczna wspiera działania fundacji.

Od ponad ośmiu lat Coty Polska współpracuje z Fundacją DKMS regularnie wspierając jej inicjatywy, zarówno finansowo jak i poprzez uczestnictwo w projektach promujących ideę dawstwa w Polsce. Tym razem Coty po raz kolejny wspólnie z Fundacją oraz marką Lilou wzięło udział w obchodach Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, solidaryzując się z pacjentami cierpiącymi na nowotwory krwi i zwracając uwagę na zachorowalność na ten typ chorób. .

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi (World Blood Cancer Day - WBCD) został zainicjowany w 2014 i jest obchodzony 28 maja. Jest to międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu podniesienie świadomości na temat nowotworów krwi oraz edukacji o sposobach walki z nimi. Symbolem święta jest czerwony znak „&”, który wyraża wspólnotę i solidarność w walce z nowotworami krwi.

W tym roku, podczas obchodów WBCD firma Coty Polska wspólnie z Fundacją DKMS ponownie zaangażowała się w działania charytatywne. To właśnie z tej okazji w butiku Lilou w Warszawie odbył się wyjątkowy event, na którym znane osobowości wraz z pacjentami oraz potencjalnymi dawcami rysowali czerwoną szminką Bourjois symbol „&” na znak wparcia dla tej szczytnej akcji.

Coty jest firmą zaangażowaną społecznie. Nasi pracownicy biorą udział w wielu akcjach i projektach charytatywnych, a działania w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu na stałe wpisały się w strategię naszej firmy. Z Fundacją DKMS jesteśmy związaniu od momentu jej powstania w Polsce. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy konsekwentnie wspierać tę organizację i widzieć niesamowite efekty jej pracy w postaci ogromnej rzeszy zarejestrowanych dawców oraz regularnie zwiększającej się świadomości na temat problemu nowotworów krwi w Polsce - podkreśla Monika Rut, Dyrektor Generalna firmy Coty na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Na obchodach Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi pojawili się m.in.: dziennikarka Beata Sadowska oraz aktorki Aneta Zając i Agnieszka Sienkiewicz, które aktywnie wspierały inicjatywę nie tylko przychodząc na samo wydarzenie, ale także specjalnie na tą okazje przygotowując własnoręcznie stworzone fotografie z symbolem „&”. Zdjęcia stworzone zostały w oparciu o historie pacjentów dotkniętych chorobami nowotworowymi krwi. Podczas wydarzenia fotografie te zostały pokazane w formie kameralnego wernisażu a już wkrótce trafią one na aukcję charytatywną, z której dochód wesprze cele statutowe Fundacji DKMS.

Więcej o: