gospodarka

 • Pytają, po ile cukier albo masło. I mówią: a to nie, dziękuję

  Pytają, po ile cukier albo masło. I mówią: a to nie, dziękuję

  To jest bardzo często wybór: albo zakupy spożywcze, albo leki. Polscy seniorzy niezwykle dotkliwie odczuwają skutki inflacji i postępującej drożyzny. Wyraźnie widzą to m.in. pracownicy sklepów. - Zobaczą cenę i rezygnują - słyszymy.

  Joanna Zaremba
 • Mężczyzna, który przynosi matce zakupy, to 'wyjątkowy syn'. Kobieta, która nie zaopiekuje się teściową, jest 'złym człowiekiem'

  Mężczyzna, który przynosi matce zakupy, to "wyjątkowy syn". Kobieta, która nie zaopiekuje się teściową, jest "złym człowiekiem"

  W większości gospodarstw domowych akty miłości czy przywiązania - jak wizyta u starszej mamy, zakupy i sprzątanie dla niej - wykonują, w czasie wolnym od pracy zawodowej czy domowej, kobiety. Mężczyźni pomagają rzadziej, bo nie są socjalizowani do tego, że to ich obowiązek - przekonują socjolożki i antropolożki dr Anna Buchner i Maria Wierzbicka-Tarkowska.

  Aga Kozak
 • Podatek katastralny 2022 sposobem na drożejące mieszkania? Pomysł będzie poddany testom
 • Pit 2021. Co można odliczyć? W tym roku pojawiły się nowe ulgi

  Pit 2021. Co można odliczyć? W tym roku pojawiły się nowe ulgi

  Z roku na rok w podatkach pojawia się wiele zmian, o których często nie mamy pojęcia. Tymczasem może się okazać, że jest całkiem sporo rzeczy, które możemy od nich odliczyć. Dlatego przed złożeniem PIT za 2020, warto jest się z nimi zapoznać. Sprawdź, co trzeba wiedzieć i kiedy złożyć swoje zeznanie podatkowe.

  Gabriela Biega
 • Kiedy otworzą salony fryzjerskie? Czy wkrótce będzie można umówić się na wizytę?
 • Warszawa kontra Berlin: rzeczy, których nasza stolica naprawdę nie musi się wstydzić

  Warszawa kontra Berlin: rzeczy, których nasza stolica naprawdę nie musi się wstydzić

  Mówią, że Berlin ma wiele zalet. Kochają to miasto za niezobowiązujący charakter, ścieżki rowerowe, pikniki na trawnikach, śniadania w porze wysoce kolacyjnej i wydarzenia kulturalne, ale wiecie co? W pojedynku metropolii Warszawa wcale nie jest na pozycji straconej. Oto kilka punktów, w których wcale nie ustępujemy, a być może nawet zdarza się nam górować.

  Dominika Węcławek
 • Wakacyjna przerwa w przedszkolu i rozmyślania o państwie opiekuńczym

  Wakacyjna przerwa w przedszkolu i rozmyślania o państwie opiekuńczym

  Dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej napisał ostatnio, że państwo opiekuńcze w Polsce to mit. Chciałabym zerwać się z krzesła i energicznie mu przyklasnąć, tylko się lękam. A co jeśli przy tym się uszkodzę i znów, zamiast na państwową służbę zdrowia, będę musiała liczyć na siebie i na medyków prywaciarzy?

  Dominika
Więcej o:

gospodarka